Kolejne darmowe koncerty, które obejrzysz w domu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 12:57
Wśród wykonawców Radiohead, James Blake i Metallica.
Metallica w akcji: Lars Urlich i James Hetfield
Metallica w akcji: Lars Urlich i James HetfieldFoto: Edmond Sedaka Edmond/SIPA/East News

Z uwagi na pandemię koronawirusa masowo odwoływane są trasy koncertowe, a artyści zaczynają grać dla nas z domów oraz udostępniać zapisy swoich archiwalnych występów. W dodatku bardzo często czynią to za darmo.

Po raz kolejny już Brytyjczyk James Blake zagrał na żywo za pośrednictwem aplikacji Instagram Live, sięgając zarówno po własne kompozycje, jak i po nagrania takich wykonawców jak Joy Division, Ray Charles oraz Roberta Flack. Zapis tej sesji obejrzycie także na platformie Youtube.

Swoje przepastne archiwa otworzyła słynna grupa Radiohead. Dziś, czyli 9 kwietnia, o godzinie 23 na oficjalnym youtube'owym kanale zespołu, Thom Yorke i spółka zaprezentują swój występ sprzed 10 lat z Dublina, w dużym stopniu oparty o materiał z płyty "Kid A".

Od kilku tygodni, w każdy kolejny poniedziałek, amerykański zespół Metallica, także udostępnia swoje archiwalne występy. W tym tygodniu trafił do sieci ich koncert z lipca 2009 roku z Kopenhagi. Słowo wstępne wygłosił - a jakże - Lars Urlich, czyli urodzony w Danii bębniarz zespołu.

Nie próżnuje także słynna londyńska sala koncertowa sala Royal Albert Hall. Choć obecnie zamknięta dla gości, rusza dziś z serią darmowych koncertów on-line. Jako pierwszy wieczorową porą wystąpi Rufus Wainwright. Wstęp oczywiście bez biletu (choć datki zawsze mile widziane).

To siedzenie w domu wcale nie jest takie złe, prawda?

MaH

Zobacz więcej na temat: koncerty Metallica radiohead