"W głębi lasu" - jest zwiastun serialu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:45
Produkcja na podstawie powieści Harlana Cobena już 12 czerwca na Netflix. W rolach głównych występują Grzegorz Damięcki i Hubert Miłkowski oraz Agnieszka Grochowska i Wiktoria Filus.
Kadr z serialu W glębi lasu
Kadr z serialu "W glębi lasu"Foto: mat prasowe

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. „W głębi lasu” to kolejna, obok brytyjskiej serii „The Stranger” oraz hiszpańskiego „El Inocente”, współpraca między Cobenem a Netflix.

Akcja serialu rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

mg/mat prasowe