Sokół założył wydawnictwo książkowe

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:10
Raper rozpoczyna kolejne przedsięwzięcie.
Sokół podczas koncertu HM Music
Sokół podczas koncertu H&M MusicFoto: Piotr Tarasewicxz/EAST NEWS

Sokół, raper znany nie tylko z charakterystycznego, angażującego sposobu narracji w utworach, bycia na scenie rap od ponad dwóch dekad i kreowania jej od samych początków, ale też z niesamowitego zmysłu do trendów i przedsiębiorczości rozpoczyna kolejny już projekt. Po własnej wytwórni muzycznej, marce odzieżowej, a ostatnio wejściu w branżę gamingową, artysta wkracza do świata literatury. Nie, nie oznacza to, że śladem Mesa wyda swoją książkę. Współtwórca WWO otwiera wydawnictwo książkowe.

- Często słyszę pytania, kiedy sam napiszę książkę. W tym momencie nie mam takich planów, ale wystarczyło kilka pierwszych stron książki, którą napisał mój serdeczny kumpel, żebym przekonał się, że jest to literatura, którą trzeba wydać. Specyfika książki aż prosiła się o kieszonkowe wydanie i niestandardową komunikację. W Polsce ten rynek jest wciąż bardzo zachowawczy, stąd pomysł na Wydałem – nie tylko aby pokazać, że książki również można wydawać i promować bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim odpowiednio selekcjonować - mówił dla newonce Sokół.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#wydalem w pięknym stylu

Post udostępniony przez Wydałem (@wydalem)

Wydałem, ma już w planach pierwszą publikację. W czerwcu do czytelników trafi książka tajemniczego serdecznego kolegi Sokoła i nie mowa tu o Żulczyku, który jak wiadomo jest przyjacielem rapera. Pisarz sam skomentował debiutancką powieść Wydałem.

- Pierwsza książka Wydałem i debiutancka powieść jest opowiedziana tak dobrze, plastycznie i wciągająco, że aż dziwi, że ten egzemplarz dopiero teraz ukazuje się w druku - mówi Żulczyk.