Polskie Radio
Section05
książki

Polecamy książki. "Demon i mroczna toń" Stuarta Turtona

Powieść brytyjskiego pisarza i dziennikarza brawurowo łączy różne gatunki: kryminał, przygodę, historię i fantastykę. - Autor świetnie gra konwencją, łączy gatunki i przełamuje schematy literackie, miesza elementy świata współczesnego z historycznym - tłumaczyła Kinga Michalska.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kinga Michalska Kasia Dydo Katarzyna Dydo literatura książki Matura z Czwórką Matura w Czwórce Doris Lessing

"Radiobook": Irena Kwiatkowska czyta "Anię z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery

Czerwiec z projektem "Radiobook" – który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online – zaczynamy pierwszym z wielu tomów serii o życiu Ani z Zielonego Wzgórza, autorstwa kanadyjskiej pisarki, Lucy Maud Montgomery. "Ani z Zielonego Wzgórza" można słuchać od dziś od godz. 19.00. Czyta Irena Kwiatkowska (nagranie z 1969 roku).
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook Trójka

"Radiobook": I. Kwiatkowska czyta "Anię z Zielonego Wzgórza" [POSŁUCHAJ]

Czerwiec z projektem "Radiobook" - który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online - zaczynamy pierwszym z wielu tomów serii o życiu Ani z Zielonego Wzgórza, autorstwa kanadyjskiej pisarki, Lucy Maud Montgomery. "Ani z Zielonego Wzgórza" można słuchać od dziś od godz. 19.00. Czyta Irena Kwiatkowska (nagranie z 1969 roku).
Zobacz więcej na temat:  Radiobook KULTURA książki literatura Audiobook W POLSKIM RADIU

Aleksander Puszkin. Poezje, namiętności i pistolety

Dla Rosjan jest tym, kim dla Polaków stał się Mickiewicz. Jeden z najwybitniejszych pisarzy rosyjskiego romantyzmu słynął nie tylko z przełomowych dokonań literackich, lecz także z radykalnych poglądów, podbojów miłosnych i upodobania do pojedynków, co bardzo źle się dla niego skończyło.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Puszkin Aleksandr Puszkin poezja proza KSIĄŻKA książki literatura romantyzm Rosja Adam Mickiewicz królestwo pisarz pisarze i poeci wiersze Mikołaj I Afryka

"Nowe wiersze sławnych poetów" Grzegorza Uzdańskiego

Jan Kochanowski zachwyca się hat trickiem Roberta Lewandowskiego, Bolesław Leśmian duma nad zapachem Facebooka, Szekspir pisze o pandemicznym zdalnym nauczaniu, a Mikołaj Sęp-Szarzyński przeraża się warszawskim metrem. "Nowe wiersze sławnych poetów" to facebookowa strona, gdzie pisarz i poeta Grzegorz Uzdański prezentuje pastisze utworów znanych, zwykle już nieżyjących poetów, komentując jednocześnie naszą współczesność. Teraz część tych wierszy i sporo nowych znalazło się w książce pod tym samym tytułem. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Magda Mikołajczuk

Katarzyna Domańska: książki nadal alternatywą dla komputera

- Teraz jest już trochę łatwiej mówić o pandemii, bo wszyscy czujemy wakacje i masowo ogarniają nas szczepionki. Dała się ona wszystkim we znaki. My, w biznesowym sensie, dobrze przeżyliśmy pandemię. Ludzie sięgają po książki dziecięce. Jest to tekst kultury, który daje ukojenie i jest alternatywą dla siedzenia przy komputerze - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Domańska, sekretarz wydawnictwa "Dwie Siostry".
Zobacz więcej na temat:  książki książki dla dzieci dzieci młodzież KULTURA literatura Polskie Radio 24

"Wyspa skarbów" Roberta Louisa Stevensona na kanale "Radiobook"

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" – w ramach którego prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literatury polskiej i światowej – po raz pierwszy prezentujemy twórczość żyjącego w II połowie XIX wieku, szkockiego powieściopisarza i podróżnika, Roberta Louisa Stevensona. Jego przygodowej powieści dla dzieci i młodzieży pt. "Wyspa skarbów" będzie można posłuchać w radiowej Jedynce od poniedziałku (31.05), od godz. 19.00. Czyta Marek Obertyn (nagranie z 1995 roku).
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook Trójka