X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
literatura

Budowa Kanału Białomorskiego - literaci w służbie sowieckiej propagandy

Gorki, Jasieński, Katajew, Tołstoj i 116 innych najbardziej uznanych pisarzy w Związku Sowieckim wyruszyło w sierpniu 1933 roku na niesławny spływ po Kanale Białomorskim. Efektem wyprawy była książka, którą stworzyło 36 jej uczestników. Co to za dzieło? Czym jest Kanał Białomorski? Dlaczego udział w tym przedsięwzięciu był plamą na honorze sowieckich pisarzy? W audycji "Między Kropkami" mówił o tym pisarz Marian Sworzeń.
Zobacz więcej na temat:  ludzie Związek Radziecki Związek Sowiecki literatura książki Rosja Polskie Radio 24

Nieznane oblicze Zbigniewa Herberta. Jaki był prywatnie?

Zbigniew Herbet, eseista, dramaturg, autor słynnego cyklu poetyckiego "Pan Cogito" to jeden z najbardziej znanych twórców literackich. Na temat jego dzieł można mówić wiele, ale co wiemy o samym artyście? Kulisy życia prywatnego Zbigniewa Herberta w rozmowie z Magdą Mikołajczuk zdradził Andrzej Franaszek, autor monbumentalnej biografii Zbigniewa Herberta.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Zbigniew Herbert poezja literatura Andrzej Franaszek

"Wielkie skupiska Polonii są również w Ameryce Południowej"

- Trochę zapominamy o istnieniu Polonii w innych zakątkach świata niż USA i Europa Zachodnia. Niewątpliwie dotyczy to Ameryki Łacińskiej, a przecież takie kraje jak Argentyna czy Brazylia mają ogromne Polonie i były miejscem masowej, dość niesamowitej migracji - mówił Tomasz Pindel, autor książki "Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody".
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Południowa KSIĄŻKA literatura Polonia Argentyna Brazylia Bartosz Panek