„THE OTHER LAMB” - polska produkcja na Netfliksie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 17:00
Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej reżyserki „TWARZY” i „BODY/CIAŁO” od dziś dostępny jest na platformie
Raffey Cassidy w filmie The other lamb
Raffey Cassidy w filmie "The other lamb"Foto: mat prasowe

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach „Kraina jutra”, „Vox Lux”, „Zabicie świętego jelenia” oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”. Partnerują jej: Michiel Huisman, znany z ról w „Grze o tron” i „Nawiedzonym domu na wzgórzu” oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach „Robin Hood” i „Też go kocham”.

Film opowiada o Selah - urodzonej i wychowanej w tajemniczej sekcie nastolatce. Sekta składa się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nie uznającej nowoczesnej technologii. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru.

Córka boga” to pierwszy anglojęzyczny film w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto.

mg/mat prasowe


Zobacz więcej na temat: Małgorzata Szumowska netflix