Goldie wystartował z nową wytwórnią

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 06:00
Nie będzie ona wydawać muzyki drum & bass.
Goldie za deckami
Goldie za deckamiFoto: Dafydd Owen/Photoshot/REPORTER/East News

Brytyjczyk Goldie to ikona muzyki jungle i drum & bass, a także szef legendarnej wytwórni Metalheadz. Artysta ogłosił właśnie, że rusza z nową oficyną o nazwie Fallen Tree 1Hundred. Firma publikować będzie nagrania spoza drumandbassowego świata.

"Przez lata doradzałem wielu młodym ludziom zaangażowanym w muzykę i bardzo ważne stało się dla mnie, by kontynuować i rozszerzać moją rolę w ramach własnej rodziny artystów" - wyznaje Goldie. "W tym samym czasie poszerzałem moje muzyczne horyzonty - zarówno jako artysta, jak i osoba odpowiedzialna za repertuar wytwórni - i tak zrodziła się firma Fallen Tree 1Hundred".

Pierwszą artystką, z którą oficyna podpisał kontrakt jest neo-soulowa brytyjska wokalistka i pianistka Natalie Duncan, wcześniej związana z jazzową wytwórnia Verve. Duncan śpiewała także w nagraniach Goldiego, występowała z nim na scenie oraz współpracowała również z takimi klubowymi wykonawcami jak Disclosure, DJ Q, czy Dom & Roland.

24 lipca, już z logo Fallen Tree 1Hundred, ukaże się jej nowy album pt. Free", o którym dumny Goldie mówi, że "to jej najlepsze dotychczasowe dzieło, jej magnum opus". Na rynek trafił właśnie pierwszy singiel z tej płyty zatytułowany "Sirens".

MaH