Polskie Radio
Section05
soul

Koncerty z udziałem Jeffa Lorbera i Paula Jacksona Jr. Marcin Nowakowski: dla nas to muzyczna przygoda

- Będziemy grali utwory z mojej solowej płyty "Next Level", ale będziemy również grali utwory Jeffa Lorbera, Paula Jacksona Jr., tak więc zrobił się z tego muzyczny projekt - mówi na antenie radiowej Jedynki Marcin Nowakowski, zapowiadając cykl koncertów z udziałem legendarnych jazzowych muzyków. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy soul koncerty Marcin Nowakowski Paul Jackson Jr. Jeff Lorber muzyka rozrywkowa Jazz

Siła w głosie. Aretha Franklin wybrana najlepszą piosenkarką wszech czasów

Aretha Franklin została uznana przez magazyn Rolling Stone za najlepszą piosenkarkę wszech czasów. Do legend muzyki dołączyły w pierwszej dziesiątce takie gwiazdy, jak Whitney Houston, Stevie Wonder, Beyoncé, a także Adele, Dolly Parton i legenda Beatlesów, Sir Paul McCartney. Głos Arethy Franklin był unikatowy; skąd wziął się jego fenomen?
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler Aretha Franklin muzyka rozrywkowa śpiew soul MUZYKA

"Bilet wspomnień". Daria Kobierecka prezentuje nowy singiel

Pop, soul, jazz i lekkość balladowych brzmień - to wszystko znajduje się w muzyce Darii Kobiereckiej. Wokalistka, multiinstrumentalistka i kompozytorka wydała właśnie nowy singiel "Bilet wspomnień". - Pracę nad kompozycją zaczęłam kilka lat temu, więc ta piosenka trochę dojrzewała - mówi w "Muzycznej Jedynce" Daria Kobierecka. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Jazz soul Pop Daria Kobierecka​

Drobne niepokoje, intrygujące i hipnotyzujące dźwięki

– Świetna płyta, bardzo ciekawie skonstruowana, podzielona na kilka części i każda z nich stanowi pewną opowieść. Chyba mogę powiedzieć, że to powrót grupy Arcade Fire do bardzo dobrej formy – mówiła Justyna Grabarz, prezentując utwór "Unconditional II (Race and Religion)", na którym muzykom formacji towarzyszy Peter Gabriel.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp premiera Justyna Grabarz Trójka album Pop Marta Zalewska Jazz soul hot chip