Polskie Radio
Section05
wytwórnia muzyczna

DCz #650 i #651. Historia wytwórni Philips

- Zima nam się zrobiła i od "Zimy" dziś rozpoczynamy. Tej muzyki nie musimy przedstawiać - to pierwsza część utworu Vivaldiego. Zaczynamy od brzmienia zespołu I Musici, który bardzo mocno związany jest z wytwórnią, o której chcemy Państwu opowiedzieć, a przede wszystkim posłuchać płyt z jej logiem. Chodzi o oficynę Philips - przywitał się ze słuchaczami Przemysław Psikuta.
Zobacz więcej na temat:  wytwórnia muzyczna Dwójka Przemysław Psikuta MUZYKA philips

DCz #605. Telefunken - od telefonu, przez radio, do wytwórni płyt

- Kiedyś nagrywało się przez tubę, wszystko przechodziło przez igłę, która nacinała na bardzo miękki materiał, na samym początku była to sadza wymieszana z masłem. Następnie się to galwanizowało, robiło się negatyw, później pozytyw, a z niego tłoczyło się płyty z szelaku - mówił w Dwójce Mieczysław Stoch. W audycji powróciliśmy do opowieści o legendarnych wytwórniach płytowych.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Przemysław Psikuta płyta album fonografia wytwórnia muzyczna wynalazek

Szef wytwórni Sissy Records: artyści mieli poruszać i to musiało się podobać

W dwudziestolecie powstania polskiej Sissy Records ukazał się trzypłytowy album z piosenkami m.in. Lenny Valentino, Smolika czy tria Futro. - Najważniejsze jest, żeby emocje, które artysta generuje podczas nagrywania piosenki i płyty, były również twoimi emocjami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł "Uzek" Jóźwicki, szef już nieistniejącej wytwórni.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Zbigniew Zegler wytwórnia muzyczna