Co wydarzyło się Björnstad?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 18:00
Odpowiedź na to pytanie w nowym szwedzkim serialu "Miasto niedźwiedzia". Powstał on na podstawie książki Fredrika Backmana, autora głośnej powieści "Mężczyzna imieniem Ove".
Maya MiriamIngrid w serialu  Miasto niedźwiedzia
Maya MiriamIngrid w serialu "Miasto niedźwiedzia"Foto: mat. prasowe (HBO)

"Miasto niedźwiedzia" to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości i konsekwencjach wychowywania chłopców. Występ w krajowej lidze juniorskiej drużyny hokeja to dla Björnstad być albo nie być. Stare lodowisko nad jeziorem, zbudowane dawno temu przez założycieli miasta, to jedyne miejsce, które daje mieszkańcom nadzieję na lepsze jutro. Tym bardziej, że młodzi zawodnicy mają realną szansę na występ w finale. Półfinałowy mecz to dla większości graczy źródło skrajnych emocji – na barkach nastolatków spoczywają marzenia całej społeczności Björnstad. Pewnego dnia na mieszkańcach kładzie się cieniem straszne wydarzenie, dzieląc na zawsze małą szwedzką społeczność. Książka, na podstawie której powstał serial dostępna jest w Polsce od 20 marca.

Reżyserem serialu jest Peter Grönlund, za scenariusz odpowiadają nominowani do nagrody Emmy - Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk i Linn Gottfridsson.

Premiera jesienią na HBO. Serial będzie miał 5 odcinków.

mat prasowe