Coldplay z alternatywną wersją klipu do utworu "Yellow"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 13:14
Zespół w ten sposób celebruje 20 urodziny debiutanckiej płyty "Parachutes".
Chris Martin, lider grupy Coldplay
Chris Martin, lider grupy ColdplayFoto: Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER/East News

10 lipca 2000 roku na rynek trafił "Parachutes", czyli debiutancki i nasz ulubiony album brytyjskiej grupy Coldplay. Ich muzyka brzmiała jeszcze oszczędnie i naturalnie, daleko jej było do dzisiejszej stadionowości, a Chris Martin o światowej sławie i Gwyneth Paltrow mógł jedynie pomarzyć. I z okazji 20 urodzin płyty "Parachutes" zespół opublikował właśnie  fragment alternatywnej wersji teledysku do przebojowego singla "Yellow", w której Chris zamiast w sztormiaku, wędruje po plaży w czerwonym swetrze i boso - zapewne dla podbicia romantycznego charakteru piosenki. Klip dostępny jest na oficjalnym profilu Coldplay na TikToku.

Dla porównania i w pełnej krasie przypominamy oryginalne video, które ma już prawie pół miliarda odsłon na platformie YouTube. A teraz wszyscy razem: "Look at the stars, look how they shine for you, and everything you do, yeah they were all yellow".

20 listopada ukaże się specjalne, jubileuszowe wydanie albumu "Parachutes", a materiał wytłoczony zostanie na przeźroczystej płycie winylowej w kolorze - a jakże - żóltym.

MaH

Zobacz więcej na temat: Pop Coldplay jubileusz