GrubSon i Vito Bambino dołączają do ekipy Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:00
Charyzmatyczny duet zaprasza na "Tłusty Czwartek"!
GrubSon i Vito Bambino - prowadzący audycji Tłusty Czwartek: Grubson x Vito Bambino
GrubSon i Vito Bambino - prowadzący audycji "Tłusty Czwartek: Grubson x Vito Bambino"Foto: mat. prasowe (Marta Kacprzak, Szymon Gosławski)

Bang! W 2021 wchodzimy z przytupem! Już 7 stycznia, w czwartek, na naszej antenie wystartuje nowa (obowiązkowa) pozycja dla wszystkich ceniących sobie dobre brzmienie i pozytywne wibracje. Mowa tu o cotygodniowej audycji "Tłusty Czwartek", w której na zmianę usłyszymy GrubSona i Vito Bambino.

"Ponad podziałami, ponad schematami, audycja, w której może zdarzyć się wszystko"
GrubSon x Vito Bambino

Czego możecie się spodziewać po najnowszej pozycji w naszej ramówce? Będzie tłusto, wesoło, niebanalnie i ciekawie. Choć korzenie obu panów tkwią mocno w kulturze hip-hop, ich twórczość i dźwiękowe inspiracje wykraczają daleko poza ramy tego gatunku (funk, elektronika, jazz, soul, afro-beat). Taki będzie również ich "Tłusty Czwartek", w którym oprócz dobrej muzyki, dzielić się będą swoim scenicznym doświadczeniem, anegdotami, a nawet... śpiewać i rymować na żywo. Nie zabraknie także rozmów z ciekawymi gośćmi, w których poruszone będą bliskie im tematy spoza świata dźwięków (gry, filmy, książki).

Tłusty Czwartek: Grubson x Vito Bambino
Tłusty Czwartek: GrubSon x Vito Bambino

GrubSon to raper, wokalista i producent. Ma na swoim koncie albumy, które osiągnęły status złotej oraz platynowej płyty ("O.R.S.", "Coś więcej niż muzyka", "Gruby brzuch"). Jego klip do kawałka "Na szczycie" jako pierwszy polski utwór hiphopowy przekroczył 100 milionów wyświetleń. 27 listopada 2020 roku ukazał się najnowszy, 6 studyjny krążek artysty pt. "AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE". GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków i eksperymentowania ze środkami wyrazu, stworzył tym razem płytę w świeżej, akustyczno-elektronicznej odsłonie. Materiał spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem dziennikarzy oraz fanów, a od 4 stycznia jest Płytą Tygodnia w Czwórce.

Vito Bambino to wokalista popularnego zespołu Bitamina, z którym nagrał 5 studyjnych albumów. W ramach muzycznych projektów grupy współpracował m.in. z Dawidem Podsiadło, czy choćby z... GrubSonem. Vito to także artysta solowy, podopieczny polskiego oddziału legendarnej hiphopowej oficyny Def Jam, znanej z nagrań takich wykonawców jak Public Enemy, Beastie Boys, Jay-Z, Nas, Kanye West czy Rihanna. Jesienią minionego roku wydał w jej barwach znakomity solowy krążek pt. "Poczekalnia". Vito Bambino działa również jako aktor i pod własnym nazwiskiem (Mateusz Dopieralski) występuje w filmach, spektaklach oraz telewizyjnych serialach.

Do usłyszenia w każdy czwartek po 22:00!

 

AŚ/MaH/mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: tłusty czwartek grubson