Polskie Radio
Section05
tłusty czwartek

Tłusty czwartek 2024. Czy pączki na śniadanie to dobry pomysł?

Tłusty czwartek, czyli ostatni czwartek przed Wielkim Postem, tradycyjnie nie powinien obyć się bez pączków. Te mogą być w lukrze, pudrze lub polewie. Z nadzieniem lub bez. Za zjedzeniem pączka w tłusty czwartek przemawia kilkusetletnia tradycja, ale czy warto tak zacząć dzień i zjeść go już rano na śniadanie? Czy pączki to zdrowy posiłek? 
Zobacz więcej na temat:  tłusty czwartek pączki tradycja jedzenie przepis na pączki tłusty czwartek 2024

Przepis na tłusty czwartek. Ranking pączków

- Kiedy myślę o pączku idealnym, wracam wspomnieniami do dzieciństwa. Musi być chrupiący, delikatnie polukrowany i mieć odpowiednią ilość nadzienia - mówi Tomek Czajkowski, twórca kulinarny i autor bloga "Magiczny składnik". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA tradycja ciastka słodycze słodkości pączki kulinaria przepisy kulinarne Kamil Jasieński tłusty czwartek przepis na pączki najlepsze pączki ranking pączków

Ulubione karnawałowe przysmaki. Słuchaj Popołudnika w PR Dzieciom

Za nami jest Tłusty Czwartek. Czas karnawału powoli się kończy. Karnawał to czas zabawy, radości i pysznych smakołyków. Obchody karnawału na całym świecie wiążą się z różnego rodzaju obrzędami i tradycjami, a to, co  w tym czasie się zjada różni się między sobą w zależności od kraju, w którym jesteśmy. 
Zobacz więcej na temat:  tłusty czwartek Popołudnik w PR Dzieciom tradycja dieta DAB+ kulinaria