TikTok zablokowany we Włoszech. 10-latka nie przeżyła internetowego challange'u

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 18:11
Dziewczynka wzięła udział w internetowym wyzwaniu o nazwie "black out challenge". Niestety nie udało jej się uratować. Włoskie władze zapowiedziały, że podczas logowania do TikToka internauci będą musieli weryfikować swój wiek.
Dzieci korzystające ze smartfonów. Zdjęcie ilustracyjne
Dzieci korzystające ze smartfonów. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Iakov Filimonov / shutterstock

10-letnia dziewczynka z Palermo zainspirowana treściami, które zobaczyła na TikToku, postanowiła spróbować swoich sił w internetowym wyzwaniu "black out challenge". Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie niestety nie udało jej się uratować. "TikTok i YouTube były jej światem. To na tych serwisach spędzała wolny czas" – powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika ojciec 10-latki.

Historia wstrząsnęła Włochami, a tamtejszy rząd nakazał TikTokowi zaostrzenie regulacji dotyczących dostępu nieletnich użytkowników. Władze zablokowały możliwość korzystania z serwisu społecznościowego osobom, których wieku nie można zweryfikować. Niezweryfikowani internauci nie będą mogli korzystać z TikToka co najmniej do 15 lutego 2021 rok. Włochy wezwały popularną aplikację do poprawy jej zabezpieczeń.

mk

Zobacz więcej na temat: media społecznościowe