Polskie Radio
Section05
media społecznościowe

48 Hour Film Project - jak nakręć film i pojechać do Cannes?

Zbliża się 11. edycja 48 Hour Film Project. To konkurs, gdzie w szranki stają ekipy z całej Polski, które mają za zadanie nakręcić film w dwie doby. - Ograniczony czas przeznaczony na stworzenie filmu powoduje, że uczestnicy festiwalu są niezwykle kreatywni - mówi Marta Bernatowicz, organizatorka wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA festiwal filmowy media społecznościowe FILM reżyser Szymon Jaworski

Były pracownik Twittera szpiegował dla Arabii Saudyjskiej. Sąd uznał go winnym

Agencja Reutera poinformowała, że były menedżer Twittera oskarżony o szpiegowanie dla Arabii Saudyjskiej został uznany we wtorek za winnego sześciu zarzutów, w tym działania jako agent obcego państwa i próby ukrycia płatności od urzędnika mającego powiązania z saudyjską rodziną królewską.
Zobacz więcej na temat:  twitter media społecznościowe szpieg Arabia Saudyjska służby specjalne ŚWIAT Ameryka

Życie bez mediów społecznościowych

Facebook, Instagram, TikTok i Twitter już na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Życie bez mediów społecznościowych – brzmi pięknie, a może dramatycznie? Jak rozpoznać u siebie objawy cyfrowego uzależnienia i nauczyć się higieny korzystania z internetu?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA społeczeństwo Michał Fedusio Michał Kowarski media społecznościowe social media Facebook Instagram twitter uzależnienia higiena smartfony portale społecznościowe portal społecznościowy psychologia detoks cyfryzacja internet

Skandal w Niemczech. Pracownicy lotniska pokazywali pozdrowienie islamskich terrorystów

Trzej pracownicy firmy z lotniska w Duesseldorfie zamieścili na TikToku nagranie, na którym widać, jak w czasie pracy, stojąc na płycie lotniska, pokazują do kamery pozdrowienie członków islamskiej organizacji terrorystycznej, czyli wysunięty do góry palec wskazujący - podały niemieckie media.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media media społecznościowe terroryzm Państwo Islamskie ISIS dżihad islam