Polskie Radio
Section05
media społecznościowe

Facebook starzeje się. "Milenialsi" mają go dość

Czy Facebook umiera? Ostatnie badania pokazują, że Amerykanie coraz mniej czasu poświęcają tej popularnej aplikacji. Spada również zainteresowanie innymi "globalnymi" kanałami społecznościowymi takimi jak YouTube czy Instagram. Od popularnych "społecznościówek" uciekają amerykańscy "milenialsi". Czy polscy użytkownicy będą podążać za amerykańskimi trendami?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media społecznościowe Facebook Instagram

Monika Mikowska: technologie mobilne ułatwiają życie

Monika Mikowska projektuje rozwiązania mobilne i tworzy strategie obecności w świecie mobilnym dla największych marek w Polsce. Kierownik Lokalnych Studiów Podyplomowych UX design. Pracuje ponad czternaście lat w branży interaktywnej. Wierzy, że rozwój technologii mobilnych jest potrzebny i ułatwia codzienne życie. O nowych technologiach i swojej pracy jako współwłaścicielki agencji mobilnej Mobee Dick Monika Mikowska mówiła w audycji Kobiety Sukcesu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aplikacje mobilne mobile smartfony media społecznościowe

Cyberbezpieczeństwo: czy w internecie trwa zimna wojna?

Wielka ława przysięgłych w USA postawiła w stan oskarżenia 13 Rosjan oraz 3 rosyjskie podmioty ws. ingerencji w wybory prezydenckie w 2016 roku. W ostatnich dniach koordynator amerykańskich służb wywiadowczych Dan Coats oświadczył także, że Rosja kontynuuje w cyberprzestrzeni ataki na Stany Zjednoczone. Czy zimna wojna trwa na nowo, ale w cyberprzestrzeni? Na to pytanie odpowiadali w audycji 24 Poziom Grzegorz Małecki z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego i Andrzej Kozłowski z serwisu Cyberdefence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA cyberbezpieczeństwo Rosja bezpieczeństwo w sieci zimna wojna wybory prezydenckie w USA Grzegorz Małecki Andrzej Kozłowski media społecznościowe

Czy słowa mogą zmieniać ludzką mentalność?

W filmie „Manifesto”, który 17 listopada wejdzie na ekrany kin, Cate Blanchett wciela się w trzynaście postaci i interpretuje teksty kilkudziesięciu manifestów w zaskakujących sytuacjach. Czy słowa mogą zmieniać ludzką mentalność? Jak długo są aktualne i w jakim kontekście mogą się stać autoparodią? Gościem audycji Kwadratura kultury był filozof prof. Mikołaj Sławkowski-Rode.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo media media społecznościowe manifestacje

„Dezinformację trzeba zwalczać informacją, nieprawdę–prawdą"

Wiadomości niepokrywające się z prawdą, tzw. fake news, to prawdziwa plaga dzisiejszych czasów. Niektórzy twierdzą, że przyszła ona z internetu, inni – że z ludzkiej mentalności. O fake newsach, walce z nimi i ich akceptacji w „poważnych” mediach, rozmawiali w audycji Kwadratura Kultury Wiktor Świetlik (Program Trzeci Polskiego Radia) oraz prawnik, specjalistka od prawa autorskiego Joanna Hetman-Krajewska.
Zobacz więcej na temat:  fake news dziennikarstwo media media społecznościowe Wiktor Świetlik

Co dalej z autonomią Katalonii?

- Kataloński rząd przegłosował dokument, w którym ogłosił, że region staje się niezależną republiką, co spotkało się z natychmistową reakcją Madrytu, który postanowił wprowadzić w życie art. 155 co w praktyce oznacza zawieszenie autonomii Katalonii - mówiła Magdalena Skajewska z redakcji międzynarodowej PR.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński katalonia media społecznościowe społeczeństwo polityka demonstracje referendum

Europejskie Forum Radiowe. "Radio to nie tylko eter"

Polskie Radio może szerzej korzystać z technologii Big Data - uważa członek Zarządu rozgłośni Mariusz Staniszewski. Jednak jak zaznaczył, ten proces musi się odbywać z zachowaniem obostrzeń dotyczących prywatności i bezpieczeństwa odbiorców. Zagadnienie Big Data, czyli legalnych danych na temat użytkowników Internetu czy konsumentów, było tematem Europejskiego Forum Radiowego, które zakończyło się we Wrocławiu. O przebiegu forum opowiadał w PR24 Karol Darmoros (IAR).
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio internet Mariusz Staniszewski Wrocław dziennikarstwo cyfryzacja media społecznościowe

Media społecznościowe. Jak zmieniają nasz język?

Homo socialmedicus, czyli człowiek doby mediów społecznościowych, znaczną część swojego życia przeniósł do internetu, gdzie angażuje się w dyskusje, komentuje i dzieli się spostrzeżeniami. - Taki aktywny uczestnik dyskusji internetowych nazywany jest też "komcionautą" - mówi w Czwórce Piotr Gnyp ze studia Fish Ladder/Platige Image.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka media społecznościowe język polski internet Beata Kwiatkowska Weronika Puszkar NAUKA