Polskie Radio
Section05
media społecznościowe

Kryptoreklama w mediach społecznościowych. Na co trzeba uważać?

Odpłatna promocja produktów czy usług bez wyraźnego wskazania, że są to treści sponsorowane, nie powinna mieć miejsca. Wprowadza konsumentów w błąd i stanowi nieuczciwą praktykę rynkową. A jednak się zdarza. Na co powinni zwracać uwagę konsumenci, aby nie dać się nabrać nieuczciwym reklamodawcom? 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek reklama reklama w internecie media społecznościowe Instagram UOKiK oszustwa influencerzy społeczeństwo

Vlop! - aplikacja, której nie ma. Nowe przepisy dotyczące mediów społecznościowych

"Scrolluj więcej, śpij mniej" - m.in. tak reklamowała się aplikacja Vlop!, która, jak się okazało, nie istnieje, a kampania była akcją Fundacji Panoptykon, która walczy o to, by algorytmy platform internetowych były dla nas bezpieczniejsze. 25 sierpnia weszło nowe unijne prawo dotyczące platform internetowych. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mateusz Kulik media społecznościowe internet bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych

Ponad 5 mln zł kary za kryptoreklamę na Instagramie. Prezes UOKiK: nadszedł czas, by egzekwować zasady

Prezes UOKiK nałożył łącznie ponad 5 mln zł kary za nieprawidłowe oznaczanie materiałów reklamowych w mediach społecznościowych. Decyzje dotyczą jednego z liderów branży suplementów diety - spółki Olimp Laboratories oraz trojga influencerów z branży fitness. To pierwsze kary nałożone zarówno na twórców, jak i na reklamodawcę za nieprawidłowe oznaczanie treści reklamowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK internet influencer marketing influencer reklama media społecznościowe POLSKA

Radna KO zaatakowała księdza i podała jego dane. Duchowny popełnił samobójstwo

Szczecińska radna Koalicji Obywatelskiej - Dominika Jackowski, udostępniła w mediach społecznościowych wpis na temat księdza, który masturbował się na plaży. Oskarżyła go także o pedofilię i podała jego dane. Policja nie potwierdziła tych zarzutów i ukarała duchownego mandatem za nieobyczajne zachowanie. Kapłan nie wytrzymał nagonki i popełnił samobójstwo.
Zobacz więcej na temat:  samobójstwo Platforma Obywatelska opozycja media społecznościowe Szczecin POLSKA społeczeństwo

PiS ujawniło trzecie pytanie w referendum. Dotyczy nielegalnej imigracji

Mateusz Morawiecki przedstawił trzecie pytanie, które Zjednoczona Prawica planuje zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. Docelowo Polacy poznają cztery pytania, na które obywatele mają odpowiedzieć 15 października - w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA referendum wybory w Polsce Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość social media media społecznościowe

Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze pytanie w referendum. Znamy jego treść

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze z pytań, które Zjednoczona Prawica zamierza zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. Potwierdziły się tym samym informacje portalu polskieradio24.pl. W sumie pytania będą cztery. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA referendum wybory w Polsce Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość social media media społecznościowe

Porównywał prezydenta do Mussoliniego, obrażał ministra i dziennikarkę. Warszawski sędzia ukarany

Karę łączną upomnienia Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN wymierzyła warszawskiemu sędziemu Remigiuszowi P., który w mediach społecznościach zestawił prezydenta z Benito Mussolinim i publikował wpisy krytykujące byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka oraz Danutę Holecką z TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sąd sądownictwo media społecznościowe

Influencerzy - czy są współczesnymi autorytetami?

- Nastąpiła redefinicja pojęcia "autorytet". Zresztą w ogóle autorytety są, tworzą się i przemijają. Są autorytetami tylko w konkretnych dyscyplinach czy też w tym, na czym się znają - mówi w Czwórce dr Małgorzata Bulaszewska, kulturoznawczyni. - I tak samo funkcjonują influencerzy. Można powiedzieć, że oni są autorytetami dla swoich grup odbiorców, czyli dla followersów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka internet media społecznościowe Mateusz Kulik influencer influencerzy

Chaos wokół Twittera. Gigant się tłumaczy. "Musimy podjąć ekstremalne środki, by usunąć spam i boty"

Obecnie ograniczenia w korzystaniu z serwisu dotyczą małego procenta użytkowników - podał we wtorek Twitter, odnosząc się do wprowadzonych w ostatnich dniach restrykcji zmniejszających liczbę dostępnych wpisów. Firma twierdzi, że limity - wprowadzone w ramach walki z botami - miały "minimalny" wpływ na reklamodawców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT elon musk Krystyna Pawłowicz media społecznościowe twitter