Chcesz jeszcze w tym roku polecieć w kosmos? Oto co musisz zrobić

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 18:53
SpaceX poinformowało, że w pierwszy komercyjny lot w kosmos oprócz astronautów poleci także trzech szczęśliwców. Bilet można wygrać na "loterii". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

SpaceX już przygotowuje się do misji Inspiration4, w ramach której rakieta Falcon 9 zostanie wystrzelona z NASA Kennedy Space Center na Florydzie na orbitę okołoziemską. Naszą planetę z kosmosu oprócz astronautów będą mogły zobaczyć trzy osoby zupełnie niezwiązane z kosmicznymi podbojami. Śmiałkowie zostaną wylosowani podczas specjalnego wydarzenia. 

W "loterii" możemy wziąć udział na dwa sposoby. Pierwsza z nich zakłada wpłatę rzecz fundacji St. Jude Children's Research Hospital w wysokości 10 dolarów. Wtedy do puli wpłynie 100 naszych losów. Swoją szansę możemy oczywiście zwiększyć, wpłacając kolejne datki. Drugi sposób na otrzymanie miejsca na pokładzie kapsuły Dragon to podzielenie się na Twitterze naszą inspirującą biznesową historią.

Osoby zostaną prawdopobnie wybrane przez Jareeda Isaacmana, czyli założyciela Shift4 Payments. Przed wyruszeniem w kosmos cała załoga przejdzie szkolenie w zakresie mechaniki orbitalnej, czyli to jak zachowywać się w warunkach mikrograwitacji, a nawet zerowej grawitacji. 

mk

Zobacz więcej na temat: SpaceX kosmos