Open'er Festival przełożony na rok 2022

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 13:33
Oto oficjalne oświadczenie organizatorów.
Opener Festival 2015, scena główna
Open'er Festival 2015, scena głównaFoto: Lukasz Dejnarowicz / Forum

Niestety... Z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, mimo stopniowego rozluźniania obostrzeń i powrotu do normalności, Open'er Festival przełożony został na rok 2022. Impreza odbędzie w dniach 29 czerwca - 2 lipca. Oto oficjalne oświadczenie organizatorów:

"To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy.
Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat.
Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival w skali i formie, na które czekacie.
Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok - Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami.
Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku".

Mimo kolejnego już przesunięcia daty imprezy, organizator festiwalu, czyli firma Alter Art, szykuje w tym roku specjalny projekt o nazwie Open'er Park. "(...) ponieważ mimo wszystko nie wyobrażamy sobie lata bez Was, mamy dobrą wiadomość. W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o szczegółach którego poinformujemy Was już niedługo. Open’er Park!
Koniec tego pandemicznego chaosu jest już blisko. Do zobaczenia latem".


MaH