Polskie Radio
Section05
koronawirus

Міністр Нєдзельський: «Медичні працівники в Польщі зможуть отримати четверту дозу вакцини від коронавірусу»

Міністр охорони здоров’я Адам Нєдзельскі заявив, що рада з вакцинації прийняла рішення надати медичним працівникам можливість робити щеплення четвертою дозою вакцини проти COVID-19
Zobacz więcej na temat:  Польща koronawirus COVID-19

"Bali się i od 2,5 roku nie przychodzili na kontrole". Kardiolog o pacjentach podczas pandemii

Do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zgłasza się coraz więcej pacjentów z chorobami kardiologicznymi, które coraz bardziej zagrażają ich życiu. Lekarze mówią wprost, że z tak zaawansowanymi i nieleczonymi schorzeniami mieliśmy do czynienia 30 lat temu. Powód? Pandemia koronawirusa i strach pacjentów przed wizytą w szpitalu.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie serce kardiologia

Koronawirus uderzy jesienią? Latos: myślę, że nie będzie tak ostrych przypadków zachorowań

- Należy teraz zakładać, że COVID-19 jest łagodniejszy, choć teraz eksperci-wirusolodzy z pełnym przekonaniem tego nie powiedzą. Myślę, że nie będzie takich ostrych przypadków zachorowań lub będzie ich zdecydowanie mniej, kiedy byłaby potrzebna natychmiastowa hospitalizacja - powiedział przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia pandemia koronawirus Magdalena Ogórek Tomasz Latos

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19. "Zapisało się już blisko milion Polaków"

Prawie milion Polaków zapisało się już na szczepienia przeciwko COVID-19 drugą dawką przypominającą. Z tygodnia na tydzień zainteresowanie w punktach szczepień rośnie. - Zazwyczaj przychodzą osoby, które straciły kogoś bliskiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Perlicka, rejestratorka medyczna ze Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie

Trzy rodzaje "długiego COVID-u". Lekarze z Wielkiej Brytanii o leczeniu zakażonych osób

Tzw. "długi COVID" występuje w trzech odmianach, z których każda wiąże się z innymi symptomami - uważają badacze z uczelni King's College London (KCL), których ustalenia opisuje brytyjski portal Sky News. Odkrycie to oznacza, że do leczenia każdego z rodzajów "długiego COVID-u" konieczne jest indywidualne podejście.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania COVID-19 pandemia koronawirus