X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
koronawirus

Koronawirus we Włoszech. Zamknięte szkoły, skrócony karnawał w Wenecji, odwołane mecze

W związku z szerzeniem się przypadków koronawirusa odwołane zostały wszystkie imprezy karnawału w Wenecji, który miał trwać do wtorku. Z kolei w regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romania lokalne władze zdecydowały o zamknięciu szkół i uniwersytetów. Dotychczasowy bilans zachorowań w kraju to 132 zarażonych i dwie ofiary śmiertelne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy koronawirus choroby zakaźne Wenecja wirus wirusy

"Unikajcie skupisk ludzi". Polski konsulat we Włoszech wydał ostrzeżenie

W związku z szerzeniem się koronawirusa we Włoszech, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie zaleca unikanie przebywania w miejscach publicznych, a zwłaszcza unikanie większych skupisk ludzi - podał w niedzielnym komunikacie. 132 przypadki koronawirusa stwierdzono dotąd we Włoszech
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT

Koronawirus we Włoszech: coraz więcej zarażonych i ofiary śmiertelne. Całe gminy odcięte od świata

We Włoszech rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Według najnowszych danych, podawanych w mediach przez lokalne władze, to już ponad 100 chorych. Dwie osoby zmarły. Najwięcej zarażonych - 89 - jest w Lombardii, 17 w Wenecji Euganejskiej, dwie w Emilii-Romanii, dwie w stołecznym regionie Lacjum.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT Giuseppe Conte

Epidemia koronawirusa w Europie? Minister zdrowia Francji: przygotowujemy się

- Francja przygotowuje się na możliwość wybuchu w Europie epidemii koronawirusa Covid-19 - poinformował francuski minister zdrowia Olivier Veran. Podkreślił, że Paryż uważnie obserwuje sytuację we Włoszech, gdzie stwierdzono już 76 przypadków zakażenia i dwa zgony, wywołane wirusem.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Francja Europa ŚWIAT

USA: Rosja prowadzi kampanię dezinformacyjną w sprawie koronawirusa

Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o prowadzenie na szeroką skalę kampanii dezinformacyjnej w sprawie koronawirusa. Przedstawiciele amerykańskich władz poinformowali agencję AFP, że tysiące powiązanych z Rosją kont w mediach społecznościowych - na Twitterze, Facebooku i Instagramie - podjęły skoordynowane działania, alarmując o nowym koronawirusie i zakłócając globalne wysiłki na rzecz walki z epidemią.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Rosja dezinformacja internet USA

IATA: koronawirus przynosi gigantyczne straty dla lotniczych przewoźników

Z powodu epidemii koronawirusa światowa branża lotnicza w tym roku może utracić 29,3 mld dol. przychodów - prognozuje Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA). To będzie bardzo trudny rok dla linii lotniczych - ocenia IATA. Zgodnie z ostatnią, grudniową prognozą IATA, światowe linie lotnicze w tym roku miały odnotować 872 mld dol. przychodu i przewieźć 4,72 mld pasażerów.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo iata koronawirus