Polskie Radio
Section05
koronawirus

Prof. Michalski: 62 proc. populacji we Francji przyjęło pierwszą dawkę szczepionki

- Wedle sondaży, przeprowadzonych wśród osób popierających protesty przeciwko ograniczeniom covidowym we Francji,  2/3 osób sympatyzuje z nimi z racji tego, że nie chce, by rząd dyktował im zalecenia, a tylko 1/3 deklarowała, że być może nie chce się szczepić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Michalski (HEC Paris), komentując ograniczenia covidowe we Francji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa polityka Francja pandemia koronawirus

Dr Michał Sutkowski o sytuacji pandemicznej: prawdopodobne, że wzorem innych państw zastosujemy regulacje

- Jest bardzo prawdopodobne, że wzorem innych państw, będziemy stosowali swoje regulacje. Zależy to przede wszystkim od sytuacji i tego w jakim miejscu będziemy za miesiąc czy półtora. Wzrosty wartości, które będą na poziomach 15-20 proc. spowodują, że wrócimy do różnych koncepcji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, lekarz.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie szczepienia POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Jesteśmy gotowi wypełniać wytyczne sanitarne". Rzecznik MŚP o działalności przedsiębiorstw

- Zamykanie gospodarki jest niezwykle kosztowne - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw. - W razie wzrostu zakażeń na jesieni apelujemy, by rząd nie blokował gospodarki i by poszedł wzorem szwedzkim - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska przedsiębiorstwo przedsiębiorca Magdalena Złotnicka koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia

"Jedyna i bardzo skuteczna metoda walki z koronawirusem". Premier apeluje, by się szczepić

- Do dziś wykonano ok. 33 milionów szczepień. To tempo zależy wyłącznie od liczby osób, zgłaszających się do szczepień. Widząc to, co dzieje się na Zachodzie Europy, bądźmy mądrzy przed szkodą - mówił podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia sars-cov-2 szczepienia szczepionka

Wariant Delta znacznie groźniejszy niż sądzono. Kolejne restrykcje w USA

Stany Zjednoczone wprowadzają kolejne restrykcje dla pracowników federalnych. Ma to zapobiec rozchodzeniu się wariantu koronawirusa Delta. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób informuje tymczasem, że nowy wariant COVID-19 jest znacznie groźniejszy niż do tej pory sądzono.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Joe Biden pandemia COVID-19 koronawirus sars-cov-2 Wojciech Cegielski Wojciech Cegielski w USA