Polskie Radio
Section05
koronawirus

Jeśli nie masz objawów, wjedziesz bez testu i kwarantanny. Nowy Jork znosi ograniczenia dla podróżnych

Władze stanu Nowy Jork poinformowały w poniedziałek, że znoszą obowiązek kwarantanny i poddania się testom dla zagranicznych podróżnych bez objawów COVID-19, zalecają jednak - zgodnie z wytycznymi federalnymi - ostrożność i odłożenie podróży przez osoby niezaszczepione.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus COVID-19 pandemia Stany Zjednoczone Nowy Jork Ameryka Północna USA

Program szczepień przyspiesza. Czy uda się zrealizować postawione cele?

Do końca kwietnia w Polsce ma zostać wykonanych 20 milionów szczepień przeciw COVID-19. Chodzi zarówno o pierwsze, jak i drugie dawki. Do tej pory przeprowadzono około 7 milionów 700 tysięcy szczepień. Plan na ten tydzień przewiduje podanie ponad miliona dawek preparatu. W opinii dr. Marka Posobkiewicza, byłego Głównego Inspektora Sanitarnego, to ambitne, ale możliwe cele.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia Marek Posobkiewicz szczepionka

Euro 2020: obowiązkowe szczepienia przepustką na turniej? UEFA szuka rozwiązania

Według informacji "Corriere dello Sport", UEFA skłania się ku wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla uczestników piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w tym roku. Z kolei kibice mieliby być wpuszczani na stadiony na podstawie tzw. paszportów zdrowotnych, opierających się na wynikach testów na obecność koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna koronawirus szczepienia uefa

"Presja na UE ma sens". Mateusz Morawiecki zapowiada zwiększone dostawy i przyspieszenie procesu szczepień

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Gliwicach, że że presja wywierana przez Polskę na Unię Europejską przynosi rezultaty w postaci zwiększenia dostaw szczepionek i podkreślił, że zwiększone dostawy kolejnych dawek pozwalają na szybsze prowadzenie procesu szczepień w Polsce. - Jest trzecia fala, ale nadchodzi też fala szczepień i to jest bardzo dobra wiadomość - mówił Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce premier Mateusz Morawiecki

Walka z COVID-19. Dr Trybusz: przesądzające o końcu szczytu trzeciej fali będą wyniki z tego tygodnia

- Wydaje się, że mamy za sobą szczyt trzeciej fali. Przesądzające o tym będą wyniki z tego tygodnia. Nie przywiązywałbym się specjalnie do danych z jednego dnia. Musimy odnosić się do danych tygodniowych. Jeśli je porównamy, to w ostatnim tygodniu było średnio 19 700 zakażeń, a 7 dni wcześniej było ich 25 700 - powiedział o obecnej sytuacji dr gen. Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny. 
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szczepienia zdrowie szpital POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24