Polskie Radio
Section05
koronawirus

Prof. Fedorowski: noszenie maseczek ma aspekt psychospołeczny i medyczny

- W Polsce przyjęliśmy strategię, która pozwoliła na uniknięcie przeciążenia służby zdrowia w szczycie zachorowań - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, członek światowej grupy roboczej "Beyond COVID-19" zorganizowanej przez International Hospital Federation z siedzibą w Genewie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki POLSKA koronawirus epidemia pandemia maseczka

Eredivisie: sporu w Holandii ciąg dalszy. AZ Alkmaar chce miejsca Ajaksu w Lidze Mistrzów

Nie milkną echa decyzji holenderskiej federacji piłkarskiej (KNVB) o przedwczesnym zakończeniu sezonu w tym kraju. AZ Alkmaar zwróciło się do UEFA o zmianę decyzji w sprawie podziału miejsc w europejskich pucharach. W fazie grupowej Ligi Mistrzów ma bowiem zagrać Ajax Amsterdam, który miał lepszy bilans bramkowy od Alkmaar, jednak przegrał oba bezpośrednie mecze. Obydwie ekipy zakończyły rozgrywki z taką samą ilością punktów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna ajax amsterdam koronawirus

Premier: jest jedna Europa, która potrzebuje solidarności i współpracy

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że "pandemia koronawirusa i jej ekonomiczne następstwa mają wymiar nieporównywalnie większy niż wszystkie kryzysy w ostatnim stuleciu". Podkreślił, że jest jedna Europa, która potrzebuje solidarności i współpracy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki Europa koronawirus Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda