X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
lato

Prognoza pogody: będzie ciepło, nawet do 27 stopni

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia, Północna i Południowa znajdują się w obszarze obniżonego ciśnienia, pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami u północnego wybrzeża Wysp Brytyjskich, nad Półwyspem Skandynawskim oraz nad Półwyspem Azji Mniejszej. Europa Środkowa i Zachodnia jest w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w zasięgu słabego wyżu znad Zatoki Pomorskiej, w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza. Ciśnienie nieznacznie się waha.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW lato

Prognoza pogody: będzie gorąco, po południu możliwe burze

W sobotę będzie na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie z gradem. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie wzrastające po południu do dużego, aż do wystąpienia miejscami słabych przelotnych opadów deszczu oraz burz. Temperatura maksymalna od 26°C na północy, około 30°C w centrum, do 34°C na południowym zachodzie; chłodniej na wybrzeżu wschodnim i Żuławach: od 22°C do 25°C.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody burze lato

Warszawa: w ponad stu szkołach krótsze lekcje z powodu upału

W środę 116 szkół zadecydowało o skróceniu lekcji ze względu na upały z 45 minut do 30. W czwartek lekcje będą krótsze w 152 placówkach, a w piątek w 144 - poinformowała zastępczyni rzecznika prasowego urzędu m.st. Warszawy Ewa Rogala. Obowiązują wciąż ostrzeżenia przed upałem dla całego kraju. Wieczorem i w nocy na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku, a także w woj. lubuskim i części wielkopolskiego możliwe są zaśbardzo silne burze z gradem i wiatr (do 115 km/h).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda lato IMGW szkoła

Pogoda: fala letnich upałów, nawet do 29 stopni na plusie

Jak informuje IMGW, Europa północna i Wyspy Brytyjskie są w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i w rejonie Irlandii. Niżom tym towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z centrum głównym w rejonie Sardynii. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Zatoką Gdańską. W południowej połowie kraju zaznacza się strefa słabo wyrażonego frontu atmosferycznego. Nadal napływała ciepła polarna morska masa powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW prognoza pogoda lato