X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
lato

Prognoza pogody: będzie gorąco, nawet do 32 stopni na plusie

Jak informuje IMGW Europa wschodnia i częściowo zachodnia jest w zasięgu wyżu z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu obejmują swym zasięgiem niże z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Do kraju napływa gorąca masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW lato

Prognoza pogody: fala upałów. Lokalnie burze z gradem

Jak informuje IMGW przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem wyżów, jedynie północno-zachodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów. Nad północną częścią kontynentu przemieszczają się układy frontów atmosferycznych. Wschodnia i północno-wschodnia część Polski pozostaje w zasięgu wyżu znad Rosji, reszta kraju dostaje się pod wpływ zatoki związanej z rozległym układem niżowym nad Atlantykiem. Z południa nadal napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW lato

Pierwsza pomoc nad wodą. Jak ratować tonącego

Upalne, wakacyjne dni zachęcają do kąpieli. Niestety, nie zawsze zabawa w wodzie kończy się dobrze. Przybywa ofiar utonięć. Wiedza jak udzielić pierwszej pomocy osobie uratowanej z wody, może ocalić życie. Goście "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Kacper Chrzanowski i Dominik Hiszpański, instruktorzy pierwszej pomocy i ratownicy wodni, wyjaśnili jak w takiej sytuacji postępować. 
Zobacz więcej na temat:  rodzice dzieci lato zdrowie wakacje woda WOPR bezpieczeństwo dzieci STYL ŻYCIA