Polskie Radio
Section05
lato

Zobacz, jak odzyskać pieniądze za wycieczki odwołane z powodu pandemii. UFG już przyjmuje wnioski

Od dzisiaj Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przyjmuje wnioski o zwrot pieniędzy za wycieczki odwołane z powodu pandemii. Nowa droga odzyskiwania środków została zapisana w ustawie o tarczy turystycznej. Fundusz został w niej wskazany jako instytucja zajmująca się przyjmowaniem wniosków i ich weryfikacją.
Zobacz więcej na temat:  turystyka tarcza antykryzysowa wakacje lato online ubezpieczenie turystyczne Koronawirus w Polsce koronawirus epidemia COVID-19 pandemia

Zróżnicowana aura, miejscami nawet 30 stopni. Sprawdź prognozę pogody na dziś

Dziś pogoda w Polsce będzie zróżnicowana w zależności od regionu. Stanie się tak za sprawą frontu atmosferycznego, który podzieli nasz kraj na dwie strefy. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej południowy-wschód będzie słoneczny i ciepły, natomiast na pozostałym obszarze Polski przeważać będą chmury, ze słabnącymi w ciągu dnia opadami deszczu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda lato upały prognoza pogody

Nawet ponad 30 stopni. Jaka będzie pogoda w ostatni weekend wakacji?

Dziś czeka nas zdecydowana poprawa pogody. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie. Niewielkie opady są możliwe jedynie na zachodzie i północy kraju, ale będą słabsze od tych z ostatnich dni. Synoptyk IMGW Kamil Walczak mówi, że piątek przyniesie też wyższą temperaturę oraz słabsze podmuchy wiatru.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda upały lato