Polskie Radio
Section05
lato

TYLKO U NAS Nie tylko WAW. Zobacz, co oferują nasze lotniska regionalne

Budować, nie budować; potrzebny, niepotrzebny. Trwa dyskusja o przyszłości Centralnego Portu Komunikacyjnego, który w założeniu miał skupiać większość ruchu lotniczego w Polsce i stać się dużym hubem przesiadkowym. Ponieważ jego dalsze losy stoją pod znakiem zapytania, skupmy się na tym, co już mamy i co już działa. Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę, że w Polsce funkcjonuje kilkanaście portów lotniczych, z których można polecieć w świat. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo regiony lato społeczeństwo GOSPODARKA infrastruktura

PROGNOZA POGODY Przed nami kolejny pochmurny i deszczowy dzień, uwaga na burze. Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do około 10 mm, w południowo-wschodniej Polsce do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C do 22 st.C, nad morzem 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Karpatach do 55 km/h.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda lato IMGW burza deszcz

"Ponad 3 tys. interwencji minionej doby". Państwowa Straż Pożarna o skutkach nawałnic

W niedzielę rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski przekazał, że "ostatniej doby strażacy zanotowali ponad 3 tys. interwencji związanych z burzami i silnym wiatrem". Dodał, że wichury uszkodziły np. dachy na 260 budynkach. W woj. śląskim ponad 10 tys. odbiorców bez prądu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie pogoda burza regiony Radio kierowców IMGW burze lato prognoza pogody deszcz społeczeństwo kierowcy alert pogodowy