Kolejny singiel z nowej płyty Sokoła

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 11:02
Raper nie zwalnia tempa.
Sokół
SokółFoto: Sony Music Polska/mat. prasowe

Ponad dwa lata po premierze pierwszego solowego albumu Sokoła zbliżamy się do otrzymania od niego kolejnego krążka. Punktów wspólnych "Wojtka Sokoła" i "NIC" jest wiele. Raper nie zdradził listy utworów, gości ani też okładki płyty. To, co odróżnia oba wydawnictwa to single promujące. W przypadku projektu z 2019 roku artysta wypuścił "Koniec gatunku" i... to by było na tyle. Tym razem założyciel Prosto wytacza działa o wiele chętniej - do sieci trafił bowiem czwarty muzyczny zwiastun nowej solówki.

Numer o przewrotnym tytule "Płaczemy pięścią w stół" ukazał się dzisiejszej nocy. Sokół podkreśla w nim różnice między nim i ludźmi, którymi się otacza, a masą bezwiednie podążającą utartą ścieżką, która prowadzi wprost do marazmu i postawy, którą łatwo manipulować.

Dzisiejszej premierze towarzyszy klip, za którym stoi krakowska ekipa HDSCVM. Przygotowany z rozmachem wizualnym teledysk rozgrywa się między mrokiem ulicy a muzealnymi wnętrzami pełnymi sztuki.

Za bit do "Płaczemy pięścią w stół" odpowiada Kamil Kordawiecki vel wholelifebeats, a masteringiem zajął się regularny współpracownik Sokoła - Rafał Smoleń. Warto również dodać, że za podbicie refrenu odpowiedzialni są przyjaciele rapera z ZIP Składu.

Premiera albumu "NIC" zaplanowana jest na 12 listopada.

  

Zobacz więcej na temat: sokół