Gry od Activision Blizzard pojawią się także na PlayStation

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 21:07
To oficjalna informacja od Microsoftu, który zaznaczył, że produkcje kupionego przez giganta studia, będą również dostępne na konsolach konkurencji. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Diego Thomazini

Posiadacze konsol od Sony przez kilka ostatnich tygodni mogli się obawiać tego, co oznaczałoby dla nich przejęcie przez Microsoft studia Activision Blizzard. Gracze obawiali się, że przejęte gry będą wyłącznie dostępne jako produkcje ekskluzywne dla konsol Xbox. Gigant z Redmond uspokaja jednak i zapewnia, że na PlayStation na pewno zagramy w Call of Duty i to nawet po wygaśnięciu dotychczasowych umów z japońskim koncernem.

 Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Microsoft: "(…) Żeby było jasne, Microsoft będzie nadal udostępniał Call of Duty i inne popularne tytuły Activision Blizzard na PlayStation, przez cały okres obowiązywania istniejącej umowy z Activision. Zobowiązaliśmy się wobec Sony, że będziemy je również udostępniać na PlayStation po wygaśnięciu istniejącej umowy i w przyszłości, aby fani Sony mogli nadal cieszyć się grami, które kochają. Jesteśmy również zainteresowani podjęciem podobnych kroków, aby wesprzeć odnoszącą sukcesy platformę Nintendo. Wierzymy, że jest to właściwe dla branży, graczy i naszej firmy".

mk

Zobacz więcej na temat: microsoft sony gry wideo