Polskie Radio
Section05
microsoft

Amerykańscy giganci łączą siły w walce z koronawirusem

Amazon Care – dział opieki medycznej sprzedażowego giganta – współpracuje z naukowcami związanymi z fundacją Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, by dostarczać zestawy testowe, pozwalające we własnym zakresie pobrać próbki, a następnie przekazuje je do laboratoriów badawczych. W przypadku wykrycia wirusa następuje natychmiastowy kontakt ze strony służb medycznych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Stany Zjednoczone badania microsoft Amazon ŚWIAT

Ambitne plany Microsoftu. Gigant chce być "negatywny węglowo"

Gigant branży informatycznej Microsoft zobowiązał się do usunięcia ze środowiska całej ilości węgla (dwutlenku węgla), jaki trafił do środowiska za sprawą jego działalności od początku istnienia, czyli od 1975. W tym celu firma ma plan stania się "negatywną węglowo", tj. taką, która więcej węgla pochłania, niż emituje.
Zobacz więcej na temat:  microsoft środowisko Stany Zjednoczone informatyka dwutlenek węgla ŚWIAT

Podsumowanie targów elektronicznej rozrywki E3

Impreza w Los Angeles corocznie prezentuje kierunki, w które zmierza elektroniczna rozrywka, a światowi producenci prezentują swoje najgorętsze tytuły. Wydarzenie po drugiej stronie oceanu w dużej mierze podsumowuje, jakie gry trafią do graczy w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy. O targach E3 mówili w audycji 24. Poziom Patryk Fiałkowski portalu Polygamia.pl i Darek Pasturczak portalu Rozgrywkapodcast.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie internet gry komputerowe microsoft