Nowy album Red Hot Chili Peppers już dostępny

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 13:58
Wielki powrót kalifornijskiej ekipy staje się faktem.
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Warner Music Poland/mat. prasowe

Na tę płytę fani Red Hot Chili Peppers czekali nie sześć, a aż szesnaście lat. Album "Unlimited Love", na którym ponownie usłyszeć możemy maestrię Johna Frusciante, właśnie wylądował na sklepowych półkach i serwisach streamingowych.

Oficjalna informacja o premierze płyty z udziałem Frusciante została opublikowana na początku lutego - ponad dwa lata po ogłoszeniu powrotu gitarzysty do RHCP. Właśnie w lutym zespół zaprezentował pierwszy singiel pt. "Black Summer". Na przestrzeni kilku tygodni dołączyły do niego utwory "Poster Child" oraz "Not The One". Teraz, przy okazji ukazania się "Unlimited Love" Papryczki wrzuciły na swój YouTube'owy kanał numer "These Are The Ways".

Teledysk do nowego utworu został wyreżyserowany przez Malię James. Klip obfituje w liczne zwroty akcji rodem z filmów akcji z lat 70. XX wieku, sceny nocnych pościgów oraz „skradające się” ujęcia w stylu Martina Scorsese. Anthony Kiedis wciela się w nim w postać mężczyzny, który desperacko stara się nakarmić swoją żonę w ciąży.

Red Hot Chili Peppers - These Are The Ways (Official Music Video) / YouTube: Red Hot Chili Peppers

Nad brzmieniem całości płyty "Unlimited Love" czuwał sprawdzony przez zespół Rick Rubin, z którym Red Hot Chili Peppers nie pracowali od 2011 roku. Wcześniej razem stworzyli takie klasyki, jak "Blood Sugar Sex Magik" (1991), "Californication" (1999), "By The Way" (2002) czy "Stadium Arcadium" (2006).

- Chcieliśmy dać światu nieco światła, trochę podnieść ludzi na duchu i sprawić, by muzyka połączyła nas wszystkich. Każda z piosenek na "Unlimited Love" odzwierciedla nasze spojrzenie na świat. To nasza życiowa misja. Robimy wszystko, by być gotowymi, kiedy przyjdzie wielka fala. Ocean daje nam wielkie fale, a ta płyta to przejażdżka przez sumę naszych żyć. Dziękujemy za wysłuchanie płyty. Mamy nadzieję, że Wam się podoba. Dajcie czadu! - komentują Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith, John Frusciante.

Lista utworów "Unlimited Love":
01. Black Summer
02. Here Ever After
03. Aquatic Mouth Dance
04. Not The One
05. Poster Child
06. The Great Apes
07. It's Only Natural
08. She's A Lover
09. These Are The Ways
10. Whatchu Thinkin'
11. Bastards of Light
12. White Braids & Pillow Chair
13. One Way Traffic
14. Veronica
15. Let 'Em Cry
16. The Heavy Wing
17. Tangelo

Red Hot Chili Peppers - Unlimited Love / Spotify: Red Hot Chili Peppers, Warner Records Inc.