Noc Naukowców

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 20:30
Eksperymenty z wodą, interaktywne wystawy, pokazy fizyczne, chemiczne oraz wykłady odbędą się 30 września podczas Toruńskiej Nocy Naukowców.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/RossHelen

W pracowni biologicznej, fizycznej i sali warsztatowej toruńskie centrum nauki przygotowało zajęcia: Woda i jej mieszkańcy, Pracownia kolorowych eksperymentów oraz Pogodnej nocy. Jak wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy: „Uczestnicy warsztatów sprawdzą parametry różnych próbek wody, zbadają ich przeźroczystość, zapach oraz obecność azotanów, porównają też wodę z kranu z wodą płynącą w Strudze Toruńskiej. Będzie też okazja, aby obejrzeć w powiększeniu drobne zwierzęta, których obecność jest ważna w ocenie jakości wód. W pracowni fizycznej będzie można przeprowadzić eksperymenty związane z pogodą i pomiarami meteorologicznymi”.

Inne atrakcje to chociażby pokaz BŁYSKawiczna chemia zorganizowany przez studentów z Koła Naukowego Chemików. Zaprezentowana zostanie specyfika reakcji oraz właściwości substancji wykorzystywanych do danego doświadczenia. Pracownicy Wydziału Chemii UMK zapraszają z kolei na warsztaty Chemiczne żelki, w trakcie których będzie można przygotować slimy oraz kolorowe jadalne kulki.

Toruńską Noc Naukowców współorganizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W komunikacie prasowym organizatorzy zastrzegli, że zwiedzanie interaktywnych wystaw w centrum nauki jest biletowane, natomiast zapisy na darmowe warsztaty organizowane przez UMK trwają pod adresem mailowym: nocnaukowcow@umk.pl.

Zobacz więcej na temat: Toruń