Polskie Radio
Section05
Toruń

Festiwal Wisły we Włocławku, Toruniu i Bydgoszczy, czyli tydzień z królową polskich rzek

Wisła jest jak wiadomo królową polskich rzek. Nią to flisacy przez wieki spławiali towary z Krakowa, Sandomierza, Kazimierza i Warszawy do Gdańska. Od kilku lat Wisła ma też swój festiwal przypominający tradycje flisackie, które w grudniu zeszłego roku zostały wpisane na listę UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA rzeka Wisła Włocławek ciechocinek Toruń Bydgoszcz historia Polski flisak Katarzyna Cygler Trójka Festiwal Wisły

Chciał zawieszenia 13. i 14. emerytury, teraz wraca do łask Tuska. Nieoficjalnie: Lenz znajdzie się na listach opozycji

Tomasz Lenz będzie kandydatem paktu senackiego z okręgu nr 11, obejmującego powiaty toruński i chełmiński - informuje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Decyzja jest sporą niespodzianką. Jeszcze w kwietniu bowiem sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński zapewnił, że Tomasz Lenz, który w zeszłym roku sugerował "zawieszenie" 13. i 14. emerytury, nie znajdzie się na listach partii w nadchodzących wyborach. Taka decyzję miał podjąć sam Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Lenz POLSKA wybory parlamentarne Platforma Obywatelska polityka Toruń kujawsko-pomorskie

Prezydent Andrzej Duda: należy podziękować środowisku Radia Maryja za refleksję dotyczącą dobra ojczyzny

"Z uznaniem patrzę na świadectwo jedności i na życzliwość oraz serdeczność towarzyszącą toruńskim spotkaniom" - napisał w liście do uczestników spotkania środowisk Radia Maryja w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda. Dodał, że należy podziękować środowisku Radia Maryja m.in. za refleksję dotyczącą dobra ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Radio Maryja Toruń

31. EnergaCAMERIMAGE: Peter Biziou odbierze nagrodę za całokształt twórczości

Peter Biziou, twórca zdjęć do takich filmów jak "Żywot Briana", "9 i pół tygodnia", "W imię ojca", "Truman Show", a przede wszystkim "Missisipi w ogniu", za który został nagrodzony został Oscarem, otrzyma w tym roku nagrodę EnergaCAMERIMAGE za całokształt twórczości. Artysta osobiście odbierze wyróżnienie w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia, które rozpocznie się w Toruniu 11 listopada.  
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM operator zdjęcia Camerimage Toruń festiwal filmowy Peter Biziou