X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Toruń

Współczesny „Hamlet” na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu

„Być, albo nie być – oto jest pytanie”. To jeden z najsłynniejszych monologów w historii literatury. Pojawia się on na kartach „Hamleta”, sławnego dramatu Williama Szekspira. 27 października odbyła się teatralna premiera arcydzieła w wydaniu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu . Na temat przygotowań do spektaklu mówili Paweł Paszta, reżyser sztuki, a także Tomasz Mycan, odtwórca tytułowej roli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 TEATR KULTURA SZTUKA spektakl Toruń

Debata kandydatów na prezydenta Torunia

W debacie zorganizowanej przez Polskie Radio 24 kandydaci na prezydenta Torunia: Sylwia Kowalska (My Toruń), Irena Paczkowska (Kukiz’15, Prawica Rzeczpospolitej, Endecja, Nowa Prawica), Sławomir Mentzen (Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Mentzena), Zbigniew Rasielewski (Prawo i Sprawiedliwość) i Michał Zaleski (ubiegający się o reelekcję) dyskutowali o przyszłości tego miasta. Debatę prowadził Krzysztof Świątek. 
Zobacz więcej na temat:  Toruń Wybory samorządowe 2018 - debaty Polskiego Radia 24 polityka

Kampania wyborcza. "Narracja opozycji jest reaktywna"

Trwa kampania przed wyborami samorządowymi. W niedzielę Prawo i Sprawiedliwość spotkało się z wyborcami w Toruniu i Bydgoszczy, a Koalicja Obywatelska w Krakowie. – Opozycja podejmuje kwestie niekoniecznie dotyczące kampanii samorządowej – oceniał w Polskim Radiu 24 Jan Chmielewski z Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków Toruń Bydgoszcz Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska wybory samorządowe 2018

Toruńskie drogi do niepodległości

W wyniku postanowień Traktatu Wersalskiego z 1919 roku, Niemcy zobowiązały się do oddania Polsce m.in. Pomorza. O wydarzeniach które doprowadziły do przyłączenia Torunia do Polski opowiadali w Polskim Radiu 24: prof. Szczepan Wierzchosławski ,  historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Marek Rubnikowicz - dyrektor Muzeum Regionalnego oraz dr hab. Tomasz Krzemiński z  Instytutu Historii PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepodległość Toruń Prusy Kujawy Józef Haller