Brodka i 1988 interpretują Leśmiana

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 18:33
Artystka zwieńcza pracę nad "Sadzą".
Brodka
BrodkaFoto: Wiktor Malinowski/Kayax/mat. prasowe

Dziś do sieci trafił nowy singiel Brodki zatytułowany "Gad", nad którym artystka pracowała z 1988. To pochodząca sprzed kilku lat pierwsza wspólna kompozycja duetu, który postanowił podzielić się nią ze słuchaczami dopiero teraz, kończąc tym samym etap albumu "Sadza".

"Gad" jest wierszem z 1920 roku, który ukazał się w zbiorze utworów Bolesława Leśmiana zatytułowanym "Łąka". Brodka i 1988 postanowili zinterpretować go muzycznie w stylu "Sadzy", nadając mu mroczny, tajemniczy klimat.

- Ten utwór jest klamrą zamykającą "Sadzę" i ten wyjątkowy dla mnie etap. Jest utworem, od którego zaczęła się nasza współpraca z 1988 i tym, którym chcielibyśmy podziękować słuchaczom za oddanie oraz niesamowite emocje towarzyszące albumowi - opowiada Brodka. - Poezja Leśmiana przenosi w magiczne miejsca. "Gad" mówi o pożądaniu i zależności - w sposób nieopisany przedtem przez nikogo innego. Teledysk autorstwa Dawida Misiornego jest dla mnie rozprawieniem się z ikonicznym obrazem kobiety i węża znanym z Biblii czy sztuki. Tylko kto kogo kusi? Zapraszam do pełnej transu, pełzającej podróży - dodaje artystka nagrodzona dwoma Fryderykami za wydany w zeszłym roku krążek.

Brodka - Gad (Official Video) / YouTube: KayaxTV