The Prodigy zagra na Orange Warsaw Festival

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 12:15
Prawdziwa bomba na zamknięcie line-upu.
Maxim Reality z The Prodigy
Maxim Reality z The ProdigyFoto: Zamrznuti Tonovi/Shutterstock

Orange Warsaw Festival 2024 zamyka line-up i robi to w iście imponującym stylu. Do składu artystów tegorocznej odsłony dołączają bowiem Yeat - jedna z najgłośniejszych postaci w rapie ostatnich lat na świecie, oraz The Prodigy, czyli absolutna legenda elektroniki.

The Prodigy
Ponad 3 dekady działalności, 7 albumów studyjnych i 25 milionów sprzedanych płyt scementowały ikoniczny status The Prodigy w absolutnej czołówce najważniejszych nazw muzyki elektronicznej wszech czasów. Angielska formacja przecierała szlaki dla rave'u, breakbeatu, electro-punku, electro-rocka czy po prostu bardzo szeroko rozumianej muzyki tanecznej. Lepiej przygotować się na nieokiełznaną, wręcz punkową energię oraz podróż przez jedną najważniejszych muzycznych historii, w której nie zabraknie upamiętnienia zmarłego w 2019 roku Keitha Flinta - wieloletniego członka zespołu. The Prodigy na Orange Warsaw Festival już 7 czerwca.

YEAT
Od kilku lat Yeat pozostaje jednym z największych objawień hip-hopu na świecie. Cięte teksty w połączeniu ze spokojnymi melodiami i tajemniczą osobowością stworzyły enigmatycznego artystę, który dziś może poszczycić się ponad 20 milionami słuchaczy w samym Spotify. Po serii EP-ek i mixtape'ów, w 2021 roku ukazał się przełomowy kawałek "Gët Busy", który zrobił tak duże zamieszanie, że przyciągnął uwagę kluczowych rapowych graczy jak Drake, Lil Uzi Vert, Gunna i wielu innych. Od tego momentu popularność Yeata wręcz wystrzeliła, tworząc wokół rapera niemal kultową aurę. Po debiucie "Up 2 Me" (2021) otrzymaliśmy "2 Alive" (2022) - jego pierwszy album w Top 10 sprzedaży w USA. Ubiegłoroczna płyta "AftërLyfe" tylko podniosła poprzeczkę, plasując się na 4 miejscu. Natomiast tegoroczny "2093" wylądował już na 2 miejscu, wynosząc fame Yeata na zupełnie nowy poziom.

Artyści zamykają line-up Orange Warsaw Festival 2024, w którym znaleźli się m.in. Nicki Minaj, Troye Sivan, Jungle, Jessie Ware, Skepta, Yungblud, Omar Apollo czy Kenya Grace.

Orange Warsaw Festival 2024 odbędzie się w dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.