W piątym sezonie "Domu z papieru" powrócą Álvaro Morte jako El Profesor i Itziar Ituño jako Lizbona. Produkcja nie mogła się rozpocząć wcześniej ze względu na epidemię koronawirusa.
Kilka dni temu również twórca serii Alex Pina w mediach społecznościowych zasugerował, że jest gotowy do powrotu na plan piątego sezonu serialu.
"Dom z papieru" to jedna z najpopularniejszych produkcji dostępna na platformie, premiera czwartego sezonu odbyła się 3 kwietnia 2020. Serial emitowany początkowo w hiszpańskiej stacji telewizyjnej, przemontowany na krótsze odcinki trafił potem do oferty Netflixa i od razu zdobył rzesze fanów na całym świecie. Pierwszy sezon został wyróżniony nagrodą Emmy - w kategorii najlepszy serial dramatyczny.
mg