Jakie nowości w Android 13?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 19:34
Android 13 Developer Preview 1 jest już do pobrania. To pierwsza i wczesna wersja systemu Android 13 udostępniona szerszej publiczności. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Syda Productions

Testować najnowszą odsłonę mobilnego systemu operacyjnego Android mogą jak na razie użytkownicy wybranych urządzeń. Są to przede wszystkim posiadacze smartfonów od Google, czyli telefony z serii Pixel. Android 13 Developer Preview 1 to pierwsza publiczna wersja tego systemu, a to oznacza, że jest to wersja jeszcze nie gotowa i może być niestabilna oraz zawierać dużą liczbę usterek. 

Czym będzie wyróżniać się nowy mobilny sytem od Google? Przede wszystkim Android 13 ma być jeszcze lepiej zabezpieczony i w jeszcze skuteczniejszy sposób chronić prywatność użytkowników. W urządzeniach wyposażonych w nowe oprogramowanie znajdzie się także interfejs odpowiedzialny za wyszukiwanie sieci bezprzewodowych, pojawi się także mechanizm pozwalający wybrać zdjęcia, z jakiego mają korzystać aplikacje, zmieni się nieco kolorystyka oraz system pozwoli też aplikacjom na wyświetlanie w innym języku niż systemowy. Premiera finalnej wersji Android 13 jesienią.

mkZobacz więcej na temat: android smartfony smartfon