Nowy album Rammstein już dostępny

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 17:11
Zespół zaprezentował nowy materiał i kolejny klip.
Rammstein
RammsteinFoto: Universal Music Polska/mat. prasowe

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Panowie z Rammstein po niemal dokładnie trzech latach powrócili z nowym albumem. Krążek zatytułowany "Zeit", czyli ósme LP w dorobku zespołu, jest już dostępne w sklepach i serwisach streamingowych.

"Zeit" to 11 premierowych utworów. Wśród nich znalazły się opublikowane wcześniej single: tytułowy "Zeit" oraz okraszony groteskowym klipem "Zick Zack". Do tej dwójki dołącza dziś "Angst".

Rammstein - Angst / YouTube: Rammstein

Till Lindemann, Paul Landers, Richard Z. Kruspe, Flake, Oliver Riedel i Christoph Schneider nad nowym materiałem pracowali przez ostatnie dwa lata. Podczas sesji towarzyszył im berliński producent, Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence, we Francji.

- Fakt, że nie mogliśmy występować na żywo, zwiększył naszą kreatywność. Byliśmy mniej rozproszeni, mieliśmy za to więcej czasu na myślenie o nowych rzeczach. W rezultacie nagraliśmy płytę, której nie planowaliśmy. Jej tematem jest w zasadzie ludzkie szaleństwo, a w dobie koronawirusa niewiele różniło się ono, niż w normalnych czasach - tłumaczył jesienią 2021 roku Flake.

Rammstein - Zeit / Spotify: Rammstein, Universal Music GmbH

W ramach promocji "Zeit", Rammstein wyruszy niebawem w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 16 lipca 2022 roku niemiecki zespół zagra na PGE Narodowym.

 

 

Zobacz więcej na temat: rammstein