Mrozu i Jan-rapowanie we wspólnym nagraniu „Dym”

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:08
Posłuchajcie.
Jan-rapowanie i Mrozu
Jan-rapowanie i MrozuFoto: mat. prasowe Universal Music Polska

Mrozu i Jan-rapowanie połączyli siły i nagrali wspólny utwór. Singiel nosi tytuł „Dym” i powstał w ramach projektu „Always Welcome”. „Zobaczyłem na stories Janka, który rapuje do mojej piosenki ‘Złoto’, śpiewanej przez kapelę na ulicy. To był impuls, od którego zaczęła się nasza kolaboracja” tłumaczy Mrozu. „We wspólnym utworze łączymy dwa różne światy, bluesa i starego rock-and-rolla z rapem. To współpraca, w której nikt się nie zamyka na odmienność, a jest poszanowanie stylu i muzyki drugiego artysty. Chcemy się też podzielić tym doświadczeniem z fanami, stąd pomysł, żeby zaprosić ich do udziału w teledysku” (premiera klipu zapowiadana jest na przyszły tydzień).
Doświadczenie współpracy z innym artystą jest dla mnie zawsze bardzo cenne, zwłaszcza z kimś spoza świata, w którym się poruszam” dodaje Jan-rapowanie. „Tu ważna jest sztuka kompromisu i bawienia się kontrastami. Łącząc różne gatunki, chcemy dać dużo dobrej muzyki, a przy tym stworzyć coś świeżego, gdzie będzie miejsce na każdego z nas”.

Artyści wystąpią także wspólnie na kilku koncertach: 15 lipca w Łodzi, 21 sierpnia we Wrocławiu i 28 sierpnia w Gdańsku.

Mrozu & Jan-rapowanie – Dym / YouTube Mrozu

MaH