"Tłusty Czwartek" i muzyczne nowości od duetu Miętha

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 08:45
Wieczór w Czwórce tylko w doborowym gronie i z dobrą muzyką. Tym razem muzyczna selekcja od Skipa i AWGS-a, czyli duetu Miętha!
Miętha w studiu Czwórki
Miętha w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Stery najbliższej audycji "Tłusty Czwartek" przejmuje duet Miętha, czyli Skip i AWGS. W Czwórce po  po godzinie 22.00 zaprezentują same mocne utwory. Jak zapowiadają prowadzący, wieczorny program zdominuje nowa, świeża i "młoda" muzyka na styku hip-hopu, soulu i R&B. Usłyszymy nagrania takich wykonawców, jak między innymi Rae Khalil, Anoyd, czy Rvdical the Kid.

"Ponad granicami, ponad schematami" to określenie przyświecające "TŁUSTEMU CZWARTKOWI", świetnie pasuje również do twórczości Mięthy. Z powodzeniem, w bardzo naturalny, wdzięczny sposób, duet sięga także po bardziej elektroniczne brzmienia, muzykę soul czy R&B. Mimo "ulicznego", hiphopowego zacięcia, z łatwością potrafi tworzyć również zaraźliwe, przebojowe, niemal popowe melodie i nagrania. Muzycy w Czwórce przyznali też, że po drodze im z popem: - Jeden z naszych znajomych powiedział, że robimy "pop ze smakiem". W pierwszej chwili pomyślałem, że chyba powinienem się obrazić, w sumie to mi to nie przeszkadza - opowiada Skip. - Nie chcielibyśmy być wykluczeni z hip-hopu, bo tu są nasze korzenie, ale nie boimy się romansu z popem.

Producent AWGS oraz raper i wokalista Skip to bez wątpienia jedni z najciekawszych, najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych twórców na krajowej scenie hip-hop. Obaj panowie to podopieczni oficyny Asfalt Records, dla której nagrali EP-kę "Szum" oraz dwa znakomite, bardzo dobrze przyjęte albumy: "Audioportet" (2019) i wydany w 2021 roku krążek "36,6", z udziałem takich znamienitych gości, jak m.in. Otsochodzi, Miły Atz, Paluch, Jarecki, O.S.T.R. czy Natalia Szroeder (hit "Zanim pójdziesz" z jej udziałem doczekał się już prawie 2,5 miliona odsłon na platformie YouTube).

Źr. Youtube/ Miętha - Zanim pójdziesz feat. Natalia Szroeder

Duet Miętha prowadzi "TŁUSTY CZWARTEK" na zmianę z GrubSonem. To audycja, w której "może zdarzyć się wszystko". Przekonać się o tym można w każdy czwartek wieczorem.


***

Na najbliższą audycję "TŁUSTY CZWARTEK"  zapraszamy oczywiście w czwartek (21.04) po godz. 22.00. Gospodarzami będą artyści z duetu Miętha.

mat. pras./pj/aw
Czytaj także

Płyta tygodnia: Little Simz "Sometimes I Might Be Introvert"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 23:50
Czwarty album Little Simz "Sometimes I Might Be Introvert", ukazał się 3 września. Okrzyknięty został przez niezliczone media jedną z najlepszych płyt roku.
rozwiń zwiń