Nowe Technologie

Wirtualizacja 2013

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 09:52
EMC poinformował o zajęciu pierwszego miejsca wśród producentów pamięci masowych w dorocznym badaniu Wikibon dotyczącym wirtualizacji, zatytułowanym „VMware Dominant in Multi-Hypervisor Data Centers” (Dominacja VMware w centrach przetwarzania danych opartych na wielu hiperwizorach).
Wirtualizacja 2013

Wikibon jest czołową firmą analityczną. W swoim badaniu przeanalizowała poziom integracji rozwiązań oferowanych przez różnych producentów ze środowiskami VMware. Systemy pamięci masowych firmy EMC zostały uznane za najlepsze w każdej z trzech ocenianych kategorii produktów, czyli w kategorii systemów pamięci masowych ogółem, systemów   o dostępie blokowym i systemów o dostępie plikowym.

EMC VNX i EMC VMAX są czołowymi systemami pamięci masowych w kategorii rozwiązań o dostępie blokowym, w której analitycy przeanalizowali trzynaście produktów. Systemy VNX znalazły się na pierwszym miejscu wśród rozwiązań pamięci masowych dla platformy VMware vSphere nie tylko w badaniu z 2013 r., ale także w raportach z lat 2012 i 2011.

  • W badaniu oceniano producentów pamięci masowej na podstawie jakości integracji ich rozwiązań z technologią VMware. EMC, jako czołowy dostawca infrastruktury informatycznej do obsługi rozwiązań VMware, oferuje klientom korzystającym z produktów VMware dostępność, ochronę, automatyzację i bezpieczeństwo niezbędne do wdrożenia wirtualizacji i zdobycia przewagi nad konkurencją. Ułatwia tym samym wdrażanie środowisk chmury i technologii wirtualizacji do uruchamiania systemów VMware w nowoczesnych chmurach cechujących się coraz większym stopniem automatyzacji.
  • Ścisła integracja systemów EMC z rozwiązaniami VMware eliminuje konieczność pisania i aktualizowania złożonych skryptów łączących te środowiska. Dzięki temu firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami informatycznymi i dostosowywać je do potrzeb i reguł biznesowych, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć wydajność operacyjną

Wykorzystanie technologii — nowe obszary integracji

Klienci ocenili dostępne rozwiązania najważniejszych producentów pamięci masowej na podstawie takich kryteriów, jak ochrona danych, wydajność pamięci masowych, zarządzanie, obsługa sieci pamięci masowych i bezpieczeństwo. Jako decydujący czynnik ankietowani najczęściej wskazywali integrację z technologią VMware, którą uważają też za najistotniejszy atrybut pamięci masowych używanych we wdrożeniach oprogramowania vSphere 5.1.

  • Dowodem pogłębionej integracji rozwiązań EMC z produktami VMware jest pakiet EMC Storage Analytics Suite 2.0 (ESA). Klienci mogą teraz z niego korzystać we wszystkich rozwiązaniach z serii VNX     i VMAX w celu monitorowania swoich środowisk i rozwiązywać pojawiające się w nich problemy. Pakiet ESA, który stworzono w oparciu o narzędzie VMware vCenter Operations Manager; przeprowadza analizy  w domenach pamięci masowej zapewniając administratorom lepszy wgląd w zarządzane środowiska, co pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i ogólną produktywność. Jako niezależne rozwiązanie analityczne pakiet ESA zaprojektowano z myślą o prowadzeniu szczegółowych analiz pamięci masowych i całościowym odwzorowaniu topologii na obsługiwanych macierzach VMAX i VNX w środowisku VMware.
  • Zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej EMC ViPR oferuje szereg obszarów integracji z technologią VMware (np. z oprogramowaniem VMware vCenter Orchestrator czy VMware vCloud Automation Center), a tym samym umożliwia automatyzację udostępniania pamięci masowej na podstawie wyznaczonych reguł. ViPR komunikuje się z technologiami VMware za pośrednictwem interfejsów VMware API for vSphere Storage Awareness udostępniając użytkownikom zintegrowany interfejs, który pozwala centralnie zarządzać profilami pamięci masowych i przeglądać pule pamięci masowych ViPR z poziomu rozwiązania vCenter. Integracja ViPR z oprogramowaniem VMware vCenter Operations umożliwia stworzenie spójnej konsoli do monitorowania stanu pamięci masowych i rozszerzenie integracji z pakietem EMC Storage Resource Management (SRM). Zwiększa to otwartość platformy ViPR, która zgodnie z aktualnymi planami ma pojawić się na rynku w II połowie 2013 r.
  • Dzięki zgodności operacyjnej rozwiązań RSA Security Analytics z wirtualną platformą sieciową VMware administratorzy zabezpieczeń mogą z kolei przeglądać wszystkie pakiety danych przesyłane w wirtualnych centrach przetwarzania danych, a w szczególności pomiędzy maszynami wirtualnymi uruchomionymi na danym hoście. Możliwość wglądu w dane przesyłane przez maszyny wirtualne zarówno przez sieci fizyczne, jak i wirtualne, pomaga wyeliminować istotne luki związane z bezpieczeństwem, co pozwala informatykom szybko reagować w przypadku wykrycia zarażonych lub podejrzanych maszyn wirtualnych.

Z technologiami operacyjnymi i narzędziami do zarządzania VMware zintegrowane są również nowe usługi automatyzacyjne EMC dla chmur hybrydowych. Stworzono je w celu usprawnienia transformacji infrastruktury informatycznej w celu umożliwienia klientom udostępniania jej jako usługi (ITaaS).

Nowe usługi pomagają też działom IT obniżyć koszty i zwiększyć elastyczność zdefiniowanych programowo centrów przetwarzania danych. Usługa vCloud Suite Enablement wykorzystuje pakiet VMware vCloud Suite i technologię Puppet Labs PaaS w celu zmiany sposobu tworzenia i wdrażania aplikacji. Z kolei usługę EMC Management and Orchestration Jumpstart stworzono z myślą o zmianie sposobu konfigurowania, serwisowania i rozbudowywania infrastruktur za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center i konsoli vCenter Operations Management. Usługa Dynamic Financial Management Service zapewnia natomiast użytkownikom, programistom i administratorom przejrzystość i kontrolę finansową za pośrednictwem pakietu VMware IT Business Management Suite.autor: Materiały prasowe

Czytaj także

Otwarty system pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:24
Udostępniono nowe rozwiązanie Red Hat Storage Test Drives, które pozwoli klientom korporacyjnym bezpłatnie wypróbować rozwiązanie Red Hat Storage Server w usłudze Amazon Web Services (AWS).
rozwiń zwiń