X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Kompleksowa infrastruktura sieciowa SDN

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 10:00
Firma HP zaprezentowała infrastrukturę sieci do centrów przetwarzania danych opartą na architekturze HP FlexNetwork. Umożliwia ona klientom HP, usprawnienie działalności dzięki dwukrotnie większej skalowalności(1) oraz o 75% mniejszej złożoności infrastruktury przy jednoczesnym skróceniu czasu wdrożenia sieci z kilku miesięcy do kilku minut.
Kompleksowa infrastruktura sieciowa SDN
Wraz z przechodzeniem przedsiębiorstw na funkcjonowanie w modelu chmury obliczeniowej, dotychczasowe architektury sieciowe przestają sobie radzić z zapewnianiem natychmiastowego dostępu do aplikacji i usług oraz płynną obsługą wszystkich funkcji. Działy informatyczne coraz słabiej radzą sobie też ze złożonością aktualnie stosowanych infrastruktur sieciowych, które wymagają ręcznego konfigurowania każdego urządzenia z osobna oraz nakładają ograniczenia na wydajność aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza.
SDN
HP znalazł odpowiedź na te bolączki - jest to nowa seria przełączników definiowanych przez oprogramowanie SDN (software-defined network) przeznaczona dla centrów przetwarzania danych, zapewniająca zaawansowane funkcje automatyzacji oraz najlepszą w branży skalowalność na potrzeby aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza (takich jak Hadoop. Nowa oferta obejmuje między innymi HP FlexFabric 12900, pierwszy w branży przełącznik rdzeniowy z obsługą technologii OpenFlow oraz rozbudowanymi możliwościami skalowania. Umożliwia on obsługę coraz bardziej wymagających obciążeń zwirtualizowanych.
Prostsza struktura i eksploatacja sieci
Nowe rozwiązania działu HP Networking, upraszczają strukturę oraz eksploatację sieci, co umożliwia klientom:
  • Poprawę wydajności środowiska informatycznego poprzez ujednolicenie infrastruktury wirtualnej i fizycznej za pomocą oprogramowania HP FlexFabric Virtual Switch 5900v, które w połączeniu z przełącznikiem fizycznym HP FlexFabric 5900 oferuje w środowisku VMware zaawansowane funkcje sieciowe, takie jak strategie czy QoS. Korzystanie ze zintegrowanego standardu VEPA (Virtual Ethernet Port Aggregator) do wyraźnego rozdzielenia sieci od serwerów w celu uproszczenia eksploatacji.
  • Zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez sprzęt w centrum przetwarzania danych dzięki wykorzystaniu rutera HP Virtualized Services Router (VSR), który umożliwia udostępnianie usług na maszynie wirtualnej, co eliminuje konieczność stosowania zbędnego sprzętu, z wykorzystaniem pierwszej w branży programowej wirtualizacji funkcji sieciowych klasy operatorskiej — NFV (Network Function Virtualization).
Skalowanie infrastruktury centrum przetwarzania danych w celu zwiększenia wydajności aplikacji
Rozwiązania HP FlexFabric upraszczają obsługę aplikacji i umożliwiają klientom:
  • Lepsze wsparcie złożonych aplikacji intensywnie korzystających z danych z wykorzystaniem przełączników z serii HP FlexFabric 12900, które dzięki wbudowanej obsłudze standardu sieciowego TRILL (Transparent Interconnection of Lots of Links) doskonale radzą sobie ze skokami zapotrzebowania na przepustowość sieci (przełączniki z serii HP FlexFabric 12900 są w stanie przesłać przez sieć nawet trzykrotnie więcej danych na każdy port 40-gigabit Ethernet (GbE) w porównaniu z najlepszymi rozwiązaniami konkurencji.
  • Zwiększenie wydajności zwirtualizowanych aplikacji nawet o 50 procent  przy użyciu pierwszego w branży przełącznika agregującego z obsługą technologii OpenFlow — HP FlexFabric 11908, który umożliwia serwerom typu blade (takim jak serwery HP klasy c z modułami Virtual Connect FlexFabric) korzystanie z łączy 10/40 GbE, co zwiększa elastyczność i wydajność kosztową wdrożeń sprzętowych w data center.
  • Zwiększenie niezawodności sieci poprzez uproszczenie udostępniania usług sieciowych z wykorzystaniem ruterów z serii HP HSR 6800, które konsolidują funkcje rutingu, zapory sieciowej, przełączania ruchu oraz pięciokrotnie więcej funkcji zabezpieczeń niż produkty konkurencji. Ponadto są w stanie obsługiwać nawet tysiące użytkowników.
Automatyzacja sieci - zarządzanie i SDN
Oferowane przez HP jedyne w swoim rodzaju funkcje zarządzania, udostępniane w jednej konsoli, automatyzują i przyspieszają wprowadzanie nowych aplikacji i usług na urządzeniach sieciowych (zarówno tradycyjnych, jak i obsługujących sieci SDN) od centrum przetwarzania danych przez kampusy po oddziały lokalne. Dzięki temu klienci mogą:
  • Zwiększyć wydajność aplikacji poprzez stosowanie szablonów usług sieciowych w oprogramowaniu HP Intelligent Management Center (IMC) Virtual Application Network Resource Automation Manager, co upraszcza i automatyzuje konfigurowanie sieci na potrzeby aplikacji od brzegu po rdzeń.
  • Uprościć zarządzanie funkcjonowaniem infrastruktury sieci (zarówno tradycyjnej, jak i sterowanej programowo) przy użyciu oprogramowania HP IMC SDN Manager - pierwszego na rynku kompletnego oprogramowania do konfigurowania i monitorowania sieci oraz zarządzania strategiami, obejmującego sieć kampusową, sieć centrów przetwarzania danych oraz sieci lokalnych oddziałów.
Skupienie się na innowacjach i potrzebach biznesowych
Dział usług technologicznych HP Technology Services pomaga klientom w rozwoju i eksploatacji złożonych sieci centrów przetwarzania danych, w tym w przesuwaniu zasobów do zadań związanych z opracowywaniem innowacji i rozwojem działalności. Nowe usługi:
  • HP Connectivity Transformation Experience Workshop - pomaga klientom w osiągnięciu skalowalności i sprawności sieci dzięki zastosowaniu precyzyjnie określonej strategii przekształcenia sieci, zgodnej z priorytetami działalności gospodarczej oraz celami IT.
  • HP IPv6 Roadmap Service - zapewnia dostęp do doświadczonych konsultantów, którzy wspólnie z klientem opracują plan przejścia na protokół IPv6 z uwzględnieniem aspektów dotyczących wszystkich sześciu domen, na które ten ruch będzie mieć wpływ: sieci, bezpieczeństwa, infrastruktury, aplikacji, ładu korporacyjnego i finansów.
  • HP Datacenter Care for Networking - pojedynczy punkt kontaktu na potrzeby uzyskania wsparcia interwencyjnego oraz prewencyjnego, umożliwiający klientom szybkie rozwiązywanie problemów z siecią, sprawne rozwijanie sieci w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb biznesowych oraz zmniejszenie pracochłonności zadań administracyjnych związanych z infrastrukturą IT, co pozwoli skupić się mocniej na wprowadzaniu innowacji.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Nowe serwery HP

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 08:29
Dzisiejsze wielkie centra przetwarzania danych zbliżają się do punktu, gdzie dalszy rozwój będzie ograniczony ze względu na niską efektywność ekonomiczną tradycyjnej infrastruktury. HP zaprezentował system HP Moonshot, który zużywa nawet o 89% mniej energii, zajmuje o 80% mniej miejsca i jest ponad 77% tańszy od tradycyjnych serwerów.
rozwiń zwiń