Nowe Technologie

Nowe zasilacze UPS

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 07:34
Firma Eaton ogłosiła wprowadzenie trzech nowych modeli trójfazowych do swojej popularnej i uniwersalnej rodziny 9PX –kompaktowych, wysokowydajnych zasilaczy UPS.
zasilacz z serii 9PX firmy Eaton
zasilacz z serii 9PX firmy EatonFoto: materiały promocyjne

Nowe modele, dostępne w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), stanowią idealny wybór dla aplikacji IT i zastosowań przemysłowych, w których trójfazowe źródła energii są łatwo dostępne, a najwyższa wydajność energetyczna jest najważniejszym wymaganiem.

  • Nowe urządzenia z rodziny 9PX charakteryzują się wejściem trójfazowym i wyjściem jednofazowym (3:1) i są oferowane w zakresie mocy znamionowej 6, 8 i 11 kVA. Wszystkie wersje wyposażono w obejście serwisowe do łatwej wymiany UPS-a, bez potrzeby wyłączania krytycznych systemów. Urządzenia uzupełniają istniejące modele jednofazowe (1:1),  które są dostępne w zakresie mocy znamionowej od 5kVA do 11kVA.
  • Kluczową cechą wszystkich zasilaczy z serii 9PX jest wiodąca na rynku efektywność energetyczna, pozwalająca użytkownikom redukować zużycie energii i ograniczać koszty. W trakcie pracy w trybie podwójnej konwersji, zasilacze osiągają efektywność do 95%, a gdy główne źródło zasilania jest dobrej  jakości, wzrasta ona nawet do 98 % w trybie wysokie j sprawności. Wysoki wyjściowy współczynnik mocy o wartości 0,9 jest kolejną cechą jednostek, która pozwala im dostarczać aż do 28 % więcej mocy użytecznej niż wiele innych konkurencyjnych produktów o pozornie podobnej mocy znamionowej.

- Nowe modele trójfazowe stanowią ważne uzupełnienie tej bardzo popularnej rodziny UPS-ów, ponieważ zapewniają kluczowe korzyści oferowane przez nasze produkty 9PX dla jeszcze szerszego zakresu zastosowań.  Jednofazowe modele, które wprowadziliśmy pod koniec zeszłego roku okazały się już wyjątkowo popularne i nie mam wątpliwości, że nowe jednostki trójfazowe zostaną przyjęte przez rynek z podobnym entuzjazmem - powiedziała Christophe Jammes, menedżer produktu Eaton Power Quality.

Można łatwo zarządzać nowymi urządzeniami, ponieważ cała seria zasilaczy 9PX jest wyposażona w duży ekran LCD zapewniający w czasie rzeczywistym informacje o statusie pracy i oferujący łatwy dostęp do analiz i opcji konfiguracyjnych. Jednostki wyposażono również w skomplikowany system sterujący, który w trybie podwójnej konwersji stale monitoruje  1 / 2warunki zasilania i reguluje prace zasilacza w celu optymalnego zarządzania wydajnością.

  • Zdalne możliwości monitorowania zapewnia oprogramowanie Intelligent Power Manager, dostarczane w standardzie z każdym zasilaczem z serii 9PX. Aplikacja, kompatybilna ze wszystkimi ważniejszymi systemami operacyjnymi i oprogramowaniem wirtualizacyjnym, pozwala na łatwe zintegrowanie UPS-a ze środowiskami wirtualizacyjnymi, takimi jak: VMware cCenter, Microsoft HyperV, Citrix XEN czy Red Hat KVM.
  • Wszystkie zasilacze z serii 9PX charakteryzują się kompaktową konstrukcją, oszczędzającą przestrzeń montażową - nowe jednostki mają wysokość tylko 6U. Wszystkie modele mogą być wykorzystywane jako jednostki wolnostojące w orientacji wieżowej, bądź do zabudowy w szafie rackowej z opcjonalnym zestawem montażowymautor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Niezawodne rozwiązanie UPS

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2013 13:00
Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, sprawność energetyczna i oszczędności są jednymi z najważniejszych priorytetów dla klientów we wszelkich zastosowaniach.
rozwiń zwiń