Polskie Radio
Section05
bezpieczeństwo

Policja skontroluje kierowców z powietrza!

Gdy w grach wyścigowych typu "Need For Speed" osiągamy odpowiednio wysoki poziom zainteresowania ze strony policji, możemy spodziewać się tego, że do akcji pościgowej włączą się jednostki latające. Nad samochodem krąży wtedy helikopter, abyśmy nie umknęli z pola widzenia komputerowych policjantów. Okazuje się, że gra zapowiedziała rzeczywistość. Niebawem Policja skontroluje kierowców z powietrza! 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód przepisy przepisy drogowe prawo dron drony policja POLSKA regiony policja polska lubuskie warmińsko-mazurskie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Jaki jest stan bezpieczeństwa na kolei? Urząd Transportu Kolejowego przedstawił nowe dane

Ponad 400 skarg dotyczących bezpieczeństwa na kolei wpłynęło w 2020 roku do Urzędu Transportu Kolejowego. To więcej niż w 2019 roku. Na wzrost liczby skarg wpłynęła uruchomiona niedawno aplikacja "Bezpiecznik" za pomocą której można zgłaszać wszelkie incydenty dotyczące bezpieczeństwa na kolei.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolejnictwo infrastruktura PKP plk bezpieczeństwo POLSKA transport transport publiczny

TYLKO U NAS "Czasem warunki są takie, że pilot nie ma szans nie popełnić błędu". Jaxa-Małachowski o wypadkach śmigłowców

- Można powiedzieć, że częstą przyczyną wypadków z udziałem śmigłowca są błędy pilota. Trzeba jednak bardzo uważać z próbą oskarżania. Może się okazać, że pilot znalazł się w takich warunkach, w których po prostu nie miał szans nie popełnić błędu - powiedział Ryszard Jaxa-Małachowski (były wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego ds. technicznych) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  wypadek samolot samoloty lotnictwo bezpieczeństwo transport infografika POLSKA

Premier: okażmy troskę i odpowiedzialność, spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny

- Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei, w tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów. Stąd moja ponowna prośba do wszystkich Polaków - okażmy troskę, odpowiedzialność, solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny - zaapelował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo Wielkanoc bezpieczeństwo infografika POLSKA

Oszuści nie śpią w czasie świąt. Zabezpiecz siebie i swoich najbliższych

Podczas tej Wielkiejnocy wiele osób, zwłaszcza starszych, może zostać samotnie w domu - a to okazja dla oszustów, których pomysłowość nie zna granic. W "Czterech porach roku" mówiliśmy o nowych metodach oszukiwania i wyłudzania pieniędzy przez telefon (m.in. wyciąganie pieniędzy na fundacje, które pomagają chorym).
Zobacz więcej na temat:  oszustwa senior policja społeczeństwo bezpieczeństwo Joanna Racewicz kradzież Wielkanoc

Błaszczak o relokacji pacjentów: wojsko będzie wspierać lotnicze pogotowie ratunkowe

- Jesteśmy aktywni, 7000 żołnierzy codziennie pomaga, chciałbym podziękować wojskowej służbie medycznej, to 14 szpitali, w tym szpitale tymczasowe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, o zaangażowaniu wojska w przeciwdziałanie pandemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Koronawirus w Polsce wojsko Wojsko Polskie NATO USA bezpieczeństwo