X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Canon PowerShot G1 X

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 00:00
Zaprezentowany nowy top-kompakt Canona ma za zadanie wywalczyć miejsce wśród tych, którzy nie chcą używać nawet najprostszych lustrzanek. Duża matryca CMOS, procesor DIGIC 5 i rejestrowanie filmów full HD to rewolucyjne podejście do kompaktowego aparatu fotograficznego.
Canon PowerShot G1 X
Canon PowerShot G1 X

 

Moja opinia

 

Jeżeli szukamy czegoś co zastąpi lustrzankę a aparat ma być stosunkowo mały i gwarantować najwyższą jakość, powinniśmy wybrać G1 X. Konkurencja jest w zasadzie tylko jedna w tej klasie cenowej: Fuji X100. Ceny Canona G1 X zaczynają się w USA od 800 dolarów zaś Fuji X100 to wydatek zaczynający od 3.700 złotych. Inne kompakty są albo dużo droższe (LEICA) albo nie mają wizjera, co wyklucza je z profesjonalnej pracy.

 


  • Z punktu widzenia krótkiego testu użytkownika doceniam nowe możliwości techniczne G1 X, jednak w stosunku do „starej” serii G (10-12) aparat jest po prostu większy i cięższy. Powoduje to trudność w umieszczeniu go w kieszeni spodni, co było jedną z wielkich zalet G 10. Oceniam jednak, że technika uzasadnia niedogodności związane ze zwiększeniem masy urządzenia.

  • Kup na Amazon.com - 799 USD

  • Kup w polskim Internecie - 2945 zł

 

Kompakt Canona oferuje 4:3, matrycę CMOS o rozdzielczości 14,3 megapikseli i wielkości 18,7mm x 14mm, przy  identycznym rozmiarze i strukturze pikseli jak w modelu EOS 600D. Sama matryca ma powierzchnię około 6,3x większą niż w powszechnie cenionym PowerShot G12. Dzięki temu w małym korpusie osiągnięto jakość obrazu gwarantowaną przez cyfrowe lustrzanki. PowerShot G1 X posiada wiele zalet wynikających z zastosowania zaawansowanej technologii CMOS, rozwiniętej w aparatach Canon EOS. Redukcja szumów bezpośrednio na matrycy gwarantuje czyste obrazy nawet przy najwyższych wartościach ISO, podczas gdy 4-kanałowy odczyt zapewnia doskonałą prędkość rejestracji obrazu, gwarantując wyjątkową wydajność w każdych warunkach.

 


  • Wykorzystując dużą matrycę z procesorem DIGIC 5, zastosowany w aparacie HS System ustanawia nowy standard jakości obrazu w warunkach słabego oświetlenia oraz przy pełnej wartości ISO na poziomie 100 do 12800,  nigdy wcześniej nie oferowanej przez kompakty Canona. Od teraz użytkownicy mogą rejestrować naturalne ujęcia nawet w najciemniejszych warunkach, a w rezultacie uzyskać bogactwo detali i niski poziom szumów.

 

Obiektyw

 

Obiektyw 28mm – 112mm, umieszczony w kompaktowym korpusie aparatu, posiada 4–krotny zoom optyczny. Aby zapewnić maksymalną jakość obrazu i filmu w standardzie Full HD, obiektyw został wyposażony w czterostopniowy optyczny Stabilizator Obrazu (IS). Pozwala to fotografom pracować w warunkach niedostatecznego oświetlenia i zastosować odpowiedni czas otwarcia migawki, w tym spowolnić go czterokrotnie bardziej, niż byłoby to możliwe bez IS. Optyczny stabilizator obrazu jest wspierany przez tryb Inteligent IS, który analizuje długość ogniskowej, rodzaj ruchu kamery i stosuje najodpowiedniejszy tryb stabilizacji obrazu. Oznacza to 7 trybów do wyboru : Normal IS, Macro IS, Panning IS, Powered IS (tylko w trybie nagrywania), Dynamic IS, Dynamic and Macro IS i Tripod Mode. Obiektyw posiada także wbudowany 3-stopniowy filtr szary (ND), pozwalający na szersze otwarcie przesłony w jasnym świetle. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie płytszej głębi ostrości lub użycie krótszego czasu otwarcia migawki w celu rozmycia ruchu.

 

Pełny manual

 

PowerShot G1 X oferuje możliwość pełnej, ręcznej regulacji oraz tryb zdjęć seryjnych wraz z funkcją kompensacji ekspozycji a 14-bitowy zapis w formacie RAW pomaga uzyskać płynną gradację i naturalny wygląd kolorów, które mogą zostać dodatkowo dostrojone za pomocą załączonego oprogramowania Digital Photo Professional (DPP). PowerShot G1 X został wyposażony w funkcję High-speed Burst HQ. Funkcja pozwala na zarejestrowanie sekwencji sześciu ujęć w pełnej rozdzielczości na 4,5 fps, dzięki czemu można utrwalić nawet najszybszą akcję. Użytkownicy mogą także uruchomić serię zdjęć (na 1.9 fps) zapisywanych w formacie JPEG, bez konieczności jej przerywania aż do wyczerpania pojemności karty.

 

Rejestracja filmów Full HD

 

Nagrywanie filmów z rozdzielczością Full HD (1080p przy 24fps) i dźwiękiem stereo ułatwia osobny przycisk. Jest to naprawdę przemyślane rozwiązanie, które użytkownik stosuje intuicyjnie.  W trakcie rejestracji możemy korzystać z funkcji 4-krotnego zoomu optycznego.

Metalowa obudowa

 

Wyświetlacz Pure Color II VA LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i zmiennym kącie nachylenia, pomaga wybrać optymalne nachylenie aby ułatwić sobie podgląd lub kompozycję. Natomiast optyczny wizjer (OVF) z regulatorem dioptrii umożliwia fotografom robienie zdjęć dostosowane do ich indywidualnych potrzeb oka.Zobacz więcej na temat: canon USA