X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
USA

Rafał Lesiecki: są kraje, które płacą USA za obecność w swoim państwie

- Istnieje takie przekonanie, że kraj, w którym stacjonują amerykańscy żołnierze, nie zostanie zaatakowany - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Lesiecki z Defence24.pl, odnosząc się do dążeń Polski w kwestii powstania stałej bazy wojskowej USA nad Wisłą. Podczas wizyty w Waszyngtonie m.in. o tym Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Waszyngton USA Donald Trump bezpieczeństwo wojsko

Zbigniew Lazar o wizycie Andrzeja Dudy w Białym Domu

Polska i USA zobowiązują się do rozważenia wariantów wzmocnienia militarnej roli USA w Polsce oraz będą koordynować działania przeciw projektom energetycznym zagrażającym wspólnemu bezpieczeństwu, w tym Nord Stream 2 - głosi polsko-amerykańska deklaracji podpisana we wtorek w Waszyngtonie. Przebieg wizyty prezdenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie komentował w Polskiem Radiu 24 Zbigniew Lazar, specjalista ds. wizerunku i reputacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Donald Trump Biały Dom USA bezpieczeństwo energetyczne Nord Stream 2 Rosja

Były szef MSZ: rok-dwa na negocjacje ws. stałej bazy USA

- Łączy nas bardzo dużo ze Stanami Zjednoczonymi, jesteśmy w całkowitej zbieżności w kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego - komentował w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości. Były minister spraw zagranicznych na naszej antenie odniósł się do spotkania między Donaldem Trumpem a Andrzejem Dudą w Białym Domu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Waszczykowski dyplomacja MSZ USA Donald Trump

Ekspert: wizyta wskaże obszary intensywnej współpracy z USA

- Warto się przyglądać temu, co zapowiedzieli najbliżsi współpracownicy Andrzeja Dudy. Chodzi o przyjęcie dokumentu politycznego, który wskaże te obszary, gdzie współpraca polsko-amerykańska będzie najbardziej intensywna - mówił w radiowej Jedynce Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Gościem audycji był też dr Dominik Héjj, redaktor naczelny portalu kropka.hu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA stosunki polsko-amerykańskie Andrzej Duda Donald Trump

Piotr Kaleta: Donald Trump jest sprzymierzeńcem Polski

– Nasz kraj staje się niekwestionowanym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział Piotr Kaleta, poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Kalisza. Mówiąc o znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej, Piotr Kaleta nawiązał do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i rozmowy głowy państwa polskiego z przywódcą USA Donaldem Trumpem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS POLSKA USA zjednoczona prawica

Prezydent w USA, a szef PO pisze list i apeluje

- Wzywam Andrzeja Dudę, by w Waszyngtonie wystąpił zarówno w roli prezydenta Polski, jak i przedstawiciela UE - wspólnoty, której Polska jest dumnym członkiem - napisał we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że miarą sukcesu wizyty Dudy w USA będą "konkretne projekty polityczne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Andrzej Duda Donald Trump prezydent USA dyplomacja polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski