X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
USA

Chińskie firmy na cenzurowanym w USA. W tle koncern Huawei

Grupa amerykańskich kongresmenów przedstawiła projekty ustaw, które przewidują zakaz sprzedaży produkowanych w USA czipów i innych komponentów koncernowi Huawei Technologies i innym chińskim firmom naruszającym amerykańskie sankcje lub przepisy kontroli eksportu. - Od tego zaczęła się wojna handlowa USA-Chiny. Donald Trump mówił, że chińskie firmy, które korzystają z amerykańskich technologii w nieuczciwy sposób je przejmują - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sajewicz, korespondet Polskiego Radia w Pekinie.    
Zobacz więcej na temat:  huawei Chiny USA

TYLKO U NAS Ekspert: szczyt bliskowschodni jest dla Polski ryzykowny

- Organizacja konferencji dotyczącej Bliskiego Wschodu w Warszawie jest dla Polski bardzo ryzykowna. Pogorszy nasze relacje z Iranem, z którym w przyszłości moglibyśmy nawiązać silniejszą współpracę np. w sektorach naftowym czy gazowym – mówi w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA konferencja Bliski Wschód Niemcy USA Iran

"Żółte kamizelki". Czym jest ruch, wokół którego narasta coraz więcej mitów?

Jak zaznaczył Piotr Kamiński, żółte kamizelki są ruchem bardzo podzielonym. – Jest ogromny podział w ich szeregach. Zbierają się tylko wtedy, kiedy trzeba wyjść na ulice, ale kiedy próbują się organizować, nic z tego nie wychodzi – ocenia.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Rosiak Trójka społeczeństwo Brexit USA Agata Kasprolewicz Beata Płomecka Andrzej Łodyński Piotr Kamiński Ośrodek Studiów Wschodnich OSW Serbia Rosja Władimir Putin Emmanuel Macron