Polskie Radio
Section05
USA

PROSTO Z USA Radosław Sikorski apeluje do Kongresu USA. Chodzi o Ukrainę

Przebywający w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadach dla amerykańskich mediów wzywał Kongres USA do uchwalenia pakietu wsparcia Ukrainy. Dziś szef polskiej dyplomacji weźmie udział w debatach w ONZ na temat Ukrainy zorganizowanych w przededniu drugiej rocznicy rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Stany Zjednoczone Ukraina wojna na Ukrainie Rosja MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski Marek Wałkuski NATO

PR24 Radosław Sikorski w USA. Prof. Rybkowski: zapukał do serc republikanów

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wezwał amerykański Kongres do jak najszybszego uchwalenia pakietu wsparcia Ukrainy. - Niezwykłą rzeczą jest, że europejscy partnerzy muszą strofować Amerykanów ws. podjęcia działań. Zwykle to Kongres USA apelował do Europejczyków, a Amerykanie stali na straży ochrony wartości demokratycznych. Czasy się zmieniły, Europa musi zacząć pukać do amerykańskich drzwi - mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Radosław Rybkowski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski USA Ukraina ŚWIAT

Radosław Sikorski wzywa Kongres USA do zatwierdzenia pomocy Ukrainie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wezwał amerykański Kongres do jak najszybszego uchwalenia pakietu wsparcia Ukrainy. W wywiadzie dla telewizji MSNBC szef polskiej dyplomacji ostrzegł, że wstrzymywanie tej pomocy podważa wiarygodność USA w NATO i może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Radosław Sikorski NATO Donald Trump Joe Biden USA Stany Zjednoczone

NASZ WYWIAD Jurij Felsztyński: jesteśmy już w stanie III wojny światowej

- Należy zauważyć, że im dłużej trwa ta wojna, im dłużej trwa opór Ukrainy wobec rosyjskich prób jej przejęcia, tym ostrzejsza staje się retoryka rosyjskich przywódców - powiedział w rozmowie z portalem polskieradio24.pl dr Jurij Felsztyński, historyk i rosyjski dysydent.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2024 Władimir Putin Donald Trump Stany Zjednoczone USA

David Foster Wallace. Pisarz, który bał się wesołych miasteczek

"Świat dzieli się moim zdaniem równo na pół: na tych, których strach podnieca, i na tych, których nie podnieca. Dla mnie strach nie jest podniecający. Jest straszny" – pisał David Foster Wallace, wspominając pewną karuzelę. Z pewnością był specjalistą od strachu. Żył z nim na co dzień. I w końcu z nim przegrał.
Zobacz więcej na temat:  David Foster Wallace HISTORIA depresja samobójstwo literatura KSIĄŻKA książki opowiadanie proza Ameryka Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone