X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe kompakty Canon - użyteczność dziennikarska

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 00:00
Canon pokazał dwa nowe modele z serii PowerShot - G15 oraz SX50 HS. PowerShot G15 posiada najjaśniejszy obiektyw spośród modeli serii G o zakresie przysłony f/1,8-2,8, z 5-krotnym zoomem a PowerShot SX50 HS to pierwszy na świecie aparat kompaktowy z 50-krotnym zoomem optycznym. Oba aparaty stanowią dobre instrumentarium fotoreportera i dziennikarza fotografującego.
Canon PowerShot SX50 HS
Canon PowerShot SX50 HS

 

Canon zaprezentował dziś dwa nowe  modele z serii PowerShot – G15 oraz SX50 HS. PowerShot G15 posiada najjaśniejszy obiektyw spośród modeli serii G o zakresie przysłony f/1,8-2,8, z 5-krotnym zoomem a PowerShot SX50 HS to pierwszy na świecie aparat kompaktowy z 50-krotnym zoomem optycznym.

 


  • Aparaty PowerShot – G15 oraz SX50 HS zostały wyposażone w obiektywy Canon najnowszej generacji, które wyróżniają się niesamowitą precyzją, dostarczając przy tym wiele twórczych możliwości. Pierwszy model posiada superjasny obiektyw  f/1,8-2,8. Soczewki wykonano ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, na które wielokrotnie naniesiono specjalne powłoki, gwarantujące lepszy przepływ światła w większym zakresie długości fal świetlnych. Bardzo jasny obiektyw ze światłem f/1,8 przy 28 mm do f/2,8 przy 140mm zapewnia dużą wszechstronność w całym zakresie zmiany ogniskowej.

 

Użytkownikom, którym zależy na odwzorowaniu szczegółów obiektów fotografowanych z oddali, PowerShot SX50 HS oferuje najpotężniejszy zoom optyczny, jaki do tej pory udało się zastosować w aparacie kompaktowym. Najlepsza w swojej klasie konstrukcja optyczna skałada się z 13 elementów w 10 grupach, włączając w to 3 soczewki UD. Gwarantuje to wyjątkową wydajność w całym ogromnym zakresie 50-krotnego zoomu optycznego. Cichy silnik ultradźwiękowy (USM) oraz liniowy silnik prądu stałego (VCM) zapewniają wykonywanie szybkich i niemal bezgłośnych powiększeń obrazu przy przechodzeniu od szerokiego kąta 24mm do maksymalnego zasięgu rzędu 1200mm. Technologia Zoom Plus daje możliwość zwiększenia zasięgu zoomu, pozwalając na 100-krotne powiększenie, zachowując przy tym dobrą jakość obrazu.

 


  • Aparat PowerShot SX50 HS został wyposażony w funkcję Zoom Framing Assist, która umożliwia wyszukiwanie (Seek) i blokadę (Lock) obiektu, tak aby ułatwić fotografującym kadrowanie przy maksymalnym zbliżeniu. Użytkownicy mogą nacisnąć dedykowany tej funkcji przycisk Seek, umieszczony na korpusie obiektywu. Służy on oddaleniu obiektu w celu łatwiejszej lokalizacji. Gdy użytkownikowi uda się odnaleźć fotografowany przedmiot, może zwolnić przycisk, a obiektyw automatycznie powróci do wcześniejszych ustawień długości ogniskowej teleobiektywu. Dodatkowo, przycisk blokady uruchamia potężny optyczny tryb IS, który zatrzymuje obiekt w kadrze, dopóki nie zostanie zrobione zdjęcie.

 

Duża szybkość  i wysoka jakość obrazu

 

Oba modele posiadają HS System, którego duży potencjał zapewnia niezwykle czuła matryca CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli oraz potężny procesor obrazu DIGIC 5. PowerShot G15 został wyposażony w matrycę CMOS wielkości 1/1,7, która daje jeszcze większe możliwości w zakresie zbierania światła niż jej poprzednik, co przekłada się na niezwykłą elastyczność podczas fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Wysoki zakres czułości ISO powyżej ISO 12 800 pozwala na użycie wysokiej prędkości migawki i szybkich zdjęć seryjnych, nawet przy słabym świetle. Wydajny procesor DIGIC 5, dostępny w obu modelach, został także zoptymalizowany do współpracy z matrycą CMOS, co ma zapewniać utrzymanie szumów na minimalnym poziomie w każdych warunkach oświetleniowych.

 


  • Ulepszony Autofocus (AF) ułatwia użytkownikom robienie wyraźnych zdjęć. Prędkość AF w modelu PowerShot G15 oferuje wyjątkową wydajność –  zaledwie  0,17 sekundy (przy 28 mm), co daje o 53% lepszy wynik w porównaniu z  PowerShot G12. To czyni z niego najszybszy kompakt, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez firmę Canon.

  • Tryb szybkich zdjęć High-speed Burst HQ, dostępny w obu modelach,  pozwala także na uzyskanie wysokiej jakości rezultatów podczas robienia zdjęć ruchomych obiektów w pełnej rozdzielczości. PowerShot SX50 HS rejestruje akcję z prędkością 13 klatek na sekundę, co czyni go idealnym sprzętem do fotografowania przyrody. Z kolei, PowerShot G15, oferujący prędkość seryjnych zdjęć na poziomie 10 klatek na sekundę stanowi idealny sprzęt do rejestrowania dynamicznych akcji.

 

Zaprojektowane dla zawodowych fotografów

 

PowerShot G15 przejął wiele cech charakterystycznych dla tej rodziny aparatów, co sprawia, że z powodzeniem sprawdza się jako narzędzie codziennej pracy. Jego lekka, wytrzymała obudowa z aluminium jest około 17 proc. mniejsza od modelu G12, dzięki czemu aparat jest doskonałym uzupełnieniem lustrzanki.

 

Zaprojektowany tak, by ułatwiać szybką obsługę jedną ręką, PowerShot G15 posiada dwupoziomową tarczę kontrolną, pokrętło przednie oraz przycisk służący do nagrywania filmów, a także przyciski skrótów. W ten sposób użytkownicy mogą cieszyć się łatwym dostępem do ustawień aparatu pomiędzy kolejnymi ujęciami. Wyświetlacz Pure Color II G o rozdzielczości 920k i wielkości 7,5 cm (3’’) sprawdza się podczas pracy nad kompozycją sekwencji wideo i pozwala na wygodne ich odtwarzanie. Komfort pracy zwiększa szeroki kąt widzenia oraz pokrycie warstwą hartowanego szkła dla większej trwałości i lepszego podglądu. Alternatywę dla pracy nad materiałem z poziomu wyświetlacza stanowi wizjer optyczny,  który jest rozwiązaniem bardziej tradycyjnym, jeśli chodzi o fotografowanie.

 

Błyskawiczne nagrywanie filmów Full HD

 

Idealne do nagrywania wideo o doskonałej jakości modele PowerShot G15 oraz PowerShot SX50 HS posiadają opcje wspomagające nagrywanie filmów Full HD z prędkością 24 klatek na sekundę. Podczas nagrywania można korzystać z zoomu optycznego, a także trybu AF, który odpowiada za wyraźne, ostre odwzorowanie obiektów. Oba modele gwarantują również wysokiej jakości dźwięk stereo.

 

 

Zobacz więcej na temat: canon firma plus