Nowe Technologie

Dotykowe AIO z Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 00:00
Nowy AIO Asusa - model z rodziny ET2701 wyposażony został w bezramkowy, pojemnościowy ekran dotykowy, który pozwoli sprawnie użytkować dotykową wersję systemu Windows 8.
Asus ET2701
Asus ET2701

 

To co wyróżnia nowy model ET2701 spośród innych AiO to pierwszy na świecie 10-punktowy, pojemnościowy ekran dotykowy. Specjalny interfejs pozwala na precyzyjną kontrolę i możliwość nawigowania za pomocą intuicyjnych gestów. Komputer posiada również całą gamę funkcji, które ułatwiają surfowanie po sieci, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i edytowanie zdjęć. Wybrane modele mają wbudowany tuner TV, przez co mogą zastąpić telewizor. Dwa porty USB 3.0 oferują przepustowość około 5Gbps, czyli 10 razy szybszą niż USB 2.0. Umożliwiają sprawny przesył dużych plików, takich jak filmy wideo czy zdjęcia, między urządzeniami (dyski zewnętrzne, aparaty). Dzięki wejściom HDMI ET2701 może być używany jako monitor zewnętrzny, kompatybilny z konsolami do gier.

 

Dźwięk

 

Nowy All-in-One PC ET2701 odtwarza precyzyjnie i czysto każdy dźwięk, bez jakichkolwiek zakłóceń, dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniu SonicMaster. Z kolei technologia DTS Surround Sensation UltraPC™ zapewnia niezwykle realistyczne i przestrzenne brzmienie, które otacza słuchacza z każdej strony. Wysokiej klasy głośniki pozwalają uzyskać idealną jakość dźwięku nawet przy dużej głośności. Subwoofer z komorą rezonacyjną 580cc  obsługuje niskie częstotliwości, co przekłada się na głębsze basy. Komputer sprawdzi się zarówno w muzyce, filmach, jak również zaawansowanych grach.

 

Realistyczny

 

27-calowy ekran LED Full HD o proporcjach 16:9 gwarantuje wysoki kontrast i realistyczny obraz. Panel VA eliminuje zmiany kolorów i oferuje szeroki, 178-stopniowy, kąt widzenia zarówno w pionie, jak i poziomie. Użytkownicy odkryją zupełnie nową jakość oglądając filmy lub zdjęcia. Wybierając opcję z napędem Blu-ray combo będą mogli nie tylko odtwarzać, ale również nagrywać filmy na DVD.

 

Design

 

ET2701 projektanci ASUS nadali prostą, geometryczną budowę. Zrezygnowali w jego przypadku z ramki, co jest charakterystyczne dla nowoczesnego wzornictwa. Można go postawić na biurku dzięki dołączonej do zestawu trójkątnej, estetycznej podstawce lub powiesić na ścianie. W jednym i drugim przypadku będzie się dobrze prezentował i nie zajmie dużo miejsca – jest wyjątkowo smukły, a w najgrubszym miejscu ma zaledwie 7 cm.

Czytaj także

Pierwsze tablety ASUSa z systemem Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 00:00
Asus pokazał dwa nowe tablety z Windows 8: ASUS Vivo Tab i ASUS Vivo Tab RT to hybrydowe urządzenia składające się z wielodotykowego ekranu w wysokiej rozdzielczości oraz stacji dokującej z klawiaturą QWERTY.
rozwiń zwiń