Nowe Technologie

Drukarki foto, wielki format i suchy minilab

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 10:41
Na targach Film Video Foto 2013 Epson zaprezentował popularną drukarkę fotograficzną A4 - L800 z systemem stałego zasilania w atrament, wielkoformatowe drukarki atramentowe SureColor z serii S i T oraz cyfrowy i atramentowy suchy fotolab SureLab D3000 oraz projektory 3LCD.
Epson L800
Epson L800

 

L800 to popularna, 6-kolorowa fotograficzna drukarka A4 z systemem stałego zasilania w atrament
z butelek o pojemności 70 ml. Z jednego napełnienia pojemników drukarki można wydrukować ok. 1800 zdjęć 10x15 cm lub wykonać tyle samo nadruków na krążkach CD/DVD. Orientacyjna cena detaliczna 70 ml buteleczki z atramentem (każdy kolor) to ok. 50 zł

SureColor-S to rodzina wielkoformatowych urządzeń o max. szerokości druku 64”. Drukarki wyposażone są w nowe głowice  MicroPiezo™ TFT drukujące w rozdzielczości 1440 dpi,  wykorzystując zestawy 4, 5, 8 lub 10 nowych, ekologicznych atramentów UltraChrome GS2 – w tym biały i metaliczny. Nowy atrament jest bezzapachowy, nie zawiera niklu  i został oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem "Nordic EcoLabel". Zapewnia on trwałość i 3-letnią odporność wydruków na ekspozycję na zewnątrz. Najszybszy w tej rodzinie model CS-S50610 drukuje do 52m2/h.

Eksponowana na targach drukarka Epson SC-S70610 to urządzenie dla najbardziej wymagających, zapewnia najwyższej jakości druk z szybkością do 27,3 m2/h. Dostępne są dwie wersje różniące się liczbą atramentów: 8 (CMYK +  jasna magenta, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy) lub 10 (8 + biały + metaliczny).

SureColor-T to najszybsze na rynku, 4-kolorowe maszyny do zastosowań POS, CAD, GIS, drukujące w rozdzielczość 2880x1440 dpi na podłożach o max. szerokości 24, 36 i 44”. Specjalny pigmentowy atrament Epson UltraChrome XD zapewnia trwałe wydruki o wysokiej jakości, głębokiej czerni i szerokiej przestrzeni kolorów, z wyraźnymi liniami o minimalnej szerokości 0,02 mm.

Drukarka SC-T5000, o max. szerokości druku 36 cali, ma bardzo zwartą budowę, jest niewielka, elegancka i cicha, dzięki czemu bez problemu zmieści się w każdym biurze. Przedni panel sterowania zapewnia wygodę obsługi i umożliwia ustawienie urządzenia przy ścianie. Wydrukowanie strony A1
w trybie roboczym na zwykłym papierze zajmuje zaledwie 28 sekund. Wkłady atramentowe dostępne w rozmiarach 700 ml, 350 ml i 110 ml pozwalają zoptymalizować koszty eksploatacji.

Do SC-T5000 dołączone jest oprogramowanie PRESTIGE, stworzone specjalnie do produktów Epson by nawet osoby niemające doświadczenia mogły drukować plakaty od ręki. Oprogramowanie zawiera duży wybór gotowych układów graficznych, w tym motywy tematyczne dotyczące mody, artykułów spożywczych, podróży, zabawek i inne. To idealne rozwiązanie w przypadku reklam zmieniających się co tydzień i krótkoterminowych promocji.

Wszystkie drukarki SureColor są przyjazne środowisku i mogą być używane w zwykłych pomieszczeniach biurowych - nie wymagają żadnej specjalnej czy dodatkowej wentylacji. Spełniają one również wymagania normy ENERGY STAR gwarantując ograniczenie niekorzystnego wpływu
na środowisko i  ograniczenie zużycia energii.

Epson SureLab D3000 wykorzystuje sprawdzoną technologię druku atramentowego Epson Micro Piezo o rozdzielczości 1440 x 1440 dpi oraz sześciokolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome D6 pozwalających na uzyskanie przestrzeni barwnej większej niż w tradycyjnym procesie srebrowym, co umożliwia uzyskanie wydruków („odbitek”) o żywych i naturalnych kolorach z doskonałą, głęboką czernią.

Urządzenie pozwala na jednoczesną instalację 2 rolek różnego rodzaju papieru lub szerokości od 10 do 30,5 cm (4-12 cali). Sortownik gotowych zdjęć oraz opcjonalne oprogramowanie „Order Controller” zawierające podstawowe funkcje korekcji zdjęć znakomicie ułatwiają codzienną pracę użytkownika czy operatora, któremu nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza. Codzienna obsługa urządzenia sprowadza się do wymiany mediów i uzupełniania atramentów. Cyfrowy lab nie wymaga żadnych specjalistycznych podłączeń np. zasilania bieżącą wodą. Zużywa on także znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne mini laby chemiczne. SL-D3000 ma również niewielkie wymiary
i wyposażony jest w kółka ułatwiające jego przemieszczanie – pracować może nawet stojąc w kącie.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Wyjątkowo niski koszt kolorowego druku

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 11:10
Nowy system stałego zasilania w atrament firmy Epson zapewnia niskie koszty druku studentom i osobom pracującym w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monochromatyczne drukarki z wbudowanym systemem zasilania w atrament

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 15:18
Urządzenia WorkForce M200, M105 i M100 to pierwsze na rynku monochromatyczne drukarki Epsona z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament.
rozwiń zwiń