Nowe Technologie

Panasonic modernizuje kolejne Toughbooki

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 11:55
Panasonic Toughbook zaprezentował zmodernizowane wersje wzmocnionych komputerów przenośnych z serii CF-H2 oraz CF-53. Notebooki zyskały między innymi nowe procesory umożliwiające szybsze i bardziej wydajne działanie oraz pełną kompatybilność z systemem operacyjnym Windows 8 Pro.
Toughbook CF-H2
Toughbook CF-H2

- Zmodernizowane urządzenia z linii Panasonic Toughbook, dzięki wytrzymałej konstrukcji, znajdują zastosowanie w różnych sektorach polskiej. Jesteśmy przekonani, że dostosowanie urządzeń do współpracy z nowym systemem operacyjnym Windows 8 Pro i poprawa ich parametrów technicznych spotkają się z pozytywną reakcją naszych klientów gospodarki - mówi Jacek Wielgus, CPS - CEE Region Manager w firmie Panasonic.

  • Toughbook CF-53 dysponuje dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5-3340M vPro
    o częstotliwości 2,7 GHz (3,4 GHz). W standardowej wersji urządzenie jest wyposażone w 14-calowy ekran LCD, który na życzenie użytkownika może zostać zastąpiony przez dotykowy wyświetlacz rezystancyjny osiągający jasność obrazu na poziomie do 1 000 cd/m2.Dedykowane klientom biznesowym urządzenie posiada rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo danych, takie jak specjalna kieszeń dyskowa, która oprócz ochrony zawartości umożliwia również łatwe wyjmowanie dysku twardego. Dodatkowo, dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu, CF-53 jest odporny na upadek z wysokości do 76 centymetrów. W pełni naładowana bateria pozwala na nieprzerwaną pracę nawet do 11 godzin bez konieczności podłączenia źródła zasilania.

 

Funkcjonalność notebooka można zwiększyć poprzez instalacje opcjonalnego wyposażenia, takiego jak moduły GPS, RFID czy dodatkowy modem lub karta sieciowa LAN. Użytkownicy zainteresowani dostępem do szybkiego Internetu mobilnego mogą go także wyposażyć w moduł transmisji danych w technologii HSPA+, pozwalający na przesył z prędkością do 14,4 Mbps.

  • Przeznaczony do pracy w sektorze medycznym Toughbook CF-H2 Health oraz dedykowany pracownikom terenowym i służbom mundurowym model Field zostały wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-3437U vPro o częstotliwości 1,9 GHz (2,9 GHz) oraz układ graficzny Intel HD 4000. Urządzenia posiadają 10,1-calowy dotykowy wyświetlacz LCD osiągający jasność do 6 500 cd/m2, który w zależności od wyboru użytkownika może występować w wersji podstawowej bądź opcji Dual Touch. CF-H2 dysponują także bateriami, które mogą być swobodnie wymieniane podczas pracy urządzeń i zapewniają nawet do 7 godzin działania bez konieczności ładowania. Dzięki wykonanej ze stopu magnezu obudowie notebooki są zabezpieczone przed upadkiem z wysokości odpowiednio do 90 cm dla modelu Health i do 180 cm dla wersji Field oraz naciskiem z siłą do 100 kG. Urządzenia, które ważą jedynie 1,58 kg charakteryzują się też zwiększoną odpornością na pył, wodę czy środki dezynfekujące w przypadku modelu Health.

Na polskim rynku urządzenia będą dostępne u Autoryzowanych Partnerów Panasonic
od września 2013 w sugerowanych cenach:

  • Toughbook CF-H2 – 9 900 zł netto;
  • Toughbook CF-53 – 7 000 zł netto.autor: Jan Petersen

Zobacz więcej na temat: panasonic toughbook laptopy