Polskie Radio
Section05
laptopy

Anglistka: dokonuje się przewrót technologiczny, nauczyciele muszą się rozwijać

- Na naszych oczach dokonuje się przewrót technologiczny. Wkraczamy w komputerowy świat. Wszyscy nauczyciele, którzy wcześniej nie mieli z różnymi platformami i aplikacjami do czynienia, muszą do tego docierać, rozwijać umiejętności - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Drzewiecka, anglistka, nauczycielka.
Zobacz więcej na temat:  laptopy edukacja nauczyciel POLSKA Koronawirus w Polsce

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  szkoła laptopy edukacja dzieci cyfryzacja Koronawirus w Polsce Małgorzata Frydrych

Bez służbowych e-maili w czasie wakacji

Laptop, tablet, smartfon. Dziś już niemal każdy, niezależnie od wieku, otoczony jest technologią. Przenośne urządzenia towarzyszą nam nie tylko w życiu codziennym, ale także podczas wakacji. Czy dziś jeszcze jest możliwe spędzenie urlopu bez Internetu? O tym w audycji 24. Poziom mówili Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny serwisu CHIP, a także Anna Bielecka i Michał Rosiak, twórcy podróżniczego bloga Petrykivka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie wakacje podróże laptop laptopy urlop