Polskie Radio
Section05
laptopy

Laptopy dla uczniów poza KPO? Wiceminister cyfryzacji: chcemy, aby ten program został utrzymany, są na to pieniądze

- Za projekt laptopów dla uczniów odpowiedzialny jest minister Paweł Olszewski, ale traktujemy to jako sprawę wspólną, bo chcemy, aby ten program został utrzymany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka, wiceminister cyfryzacji. Zapewnił jednocześnie, że na program "są pieniądze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka laptopy edukacja Ministerstwo Cyfryzacji Sylwia Białek

Bony dla nauczycieli na zakup laptopa. MEiN: od 10 października można składać wnioski

Od 10 października nauczyciele klas IV-VIII mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł na zakup laptopa. Wnioskować o nie mogą również pedagodzy, wychowawcy świetlic szkolnych, nauczyciele bibliotekarze czy nauczycielki na urlopach macierzyńskich i wychowawczych - przypomina MEiN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja szkoła nauczyciel wychowanie laptop laptopy Ministerstwo Cyfryzacji cyfryzacja GOSPODARKA

Bezpłatne laptopy dla czwartoklasistów. Co powinni wiedzieć rodzice?

W ramach programu "Laptop dla ucznia" do czwartoklasistów trafi blisko 400 tys. urządzeń. Jaki sprzęt otrzymają? I jakie są zasady korzystania z przekazanych laptopów? Między innymi na te pytania odpowiedział Michał Mucha z Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek laptopy laptop edukacja szkoła szkoła podstawowa laptop dla ucznia laptopy dla uczniów