Nowe Technologie

Nowy Nexus 7

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 11:11
Urządzenie wyposażono w najlepszy ekran dostępny do tej pory w 7-calowych tabletach oraz wbudowaną funkcję ładowania bezprzewodowego, dzięki której niewygodne kable zasilające stają się zbędne. Tablet jest efektem trwałej współpracy pomiędzy firmami ASUS i Google, rozpoczętej w 2012 roku podczas prac nad przełomowym, pierwszym tabletem Nexus 7.
Nexus 7
Nexus 7Foto: materiały promocyjne

Nowy Nexus 7 posiada 7-calowy ekran Full HD (z ponad 2,3 milionami pikseli i 323ppi - pikseli na cal), który pozwoli nam korzystać z aplikacji, gier i multimediów w niespotykanej do tej pory w 7-calowych urządzeniach jakości. Technologia ASUS TruVivid poprawia wyrazistość i jasność kolorów, a panel IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni. Odporne na zarysowania szkło Corning i przyjemna w dotyku, dobrze trzymająca się dłoni obudowa zapewniają wysoki komfort korzystania z urządzenia. Tablet ma grubość 8,65mm i waży zaledwie 290g.

Nowy Nexus 7 posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro z 2GB pamięci RAM, który gwarantuje rewelacyjną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej i 10-godzinnego czasu pracy baterii. Cingo - mobilna technologia audio opracowana przez Fraunhofer (twórców formatu MP3) zapewnia doskonałej jakości dźwięk.

Dzięki wysokiej jakości kamerom umieszczonym z przodu i z tyłu urządzenia, nowy Nexus 7 doskonale nadaje się do prowadzenia rozmów wideo przez Google Hangouts. Tablet pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia, a także tworzyć panoramy Photo Sphere, które można natychmiast udostępnić w serwisie Google+. Nowy Nexus 7 wyposażony jest także w antenę dual-band Wi-Fi i opcjonalnie w modem LTE 4G, pozwalające na płynny streaming wideo w jakości HD, błyskawiczny czas reakcji podczas przeglądania stron internetowych i szybkie ściąganie danych.

Pierwsze urządzenie z systemem Android Jelly Bean 4.3

Nowy model Nexus 7 to pierwszy dostępny na rynku tablet z systemem Android 4.3, najnowszą wersją najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego. Jedną z nowości, jakie wprowadza Android 4.3 są profile dostępu, przydatne np. rodzicom, chcącym ograniczyć dostęp dzieci do nieodpowiednich dla nich treści. Android 4.3 obsługuje też technologię Bluetooth Smart, oddając w ręce użytkowników aplikacje mobilne komunikujące się z nowymi typami urządzeń, takimi jak sensory biegowe i gimnastyczne.

  • W tablecie zainstalowano też pakiet aplikacji Google — przeglądarkę Chrome, serwisy Maps, YouTube, Hangouts i Google Now. Google Play daje użytkownikom dostęp do ogromnej liczby aplikacji, gier oraz książek. Dzięki ciągle poszerzanej ofercie aplikacji dla tabletów, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  • Nowy Nexus 7 jest już dostępny w USA w cenie 229 USD (wersja z 16 GB i Wi-Fi) oraz 269 USD (wersja z 32 GB i Wi-Fi). W najbliższym czasie pojawi się wersja z dyskiem 32GB, anteną Wi-Fi i LTE w cenie 349 USD. Wkrótce tablety pojawią się także w polskich sklepach.autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: asus google nexus 7 tablet
Czytaj także

Tablet z 10-calowym ekranem Full HD

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 08:27
ASUS MeMO Pad FHD 10 to wydajny 10-calowy tablet z ekranem Full HD. Wyświetlacz IPS świetnie sprawuje się przy odtwarzaniu filmów i gier. Urządzenie wyposażone zostało w procesor Intel Atom Z2560 oraz system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean.
rozwiń zwiń