Polskie Radio
Section05
google

ANALIZA Big Tech płaci w Europie coraz więcej kar. Prawo zostanie zaostrzone jeszcze bardziej

W ostatnich kilku latach relacje Brukseli z Doliną Krzemową zauważalnie się zaostrzyły. Technologiczne korporacje oskarżane są o unikanie podatków, praktyki monopolistyczne oraz rozsiewanie dezinformacji. Wyrazem zaostrzonych relacji są rekordowe grzywny, które Unia Europejska oraz urzędy ochrony danych osobowych państw członkowskich nakładają na platformy cyfrowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel energetyka technologie infografika google microsoft twitter Facebook Unia Europejska Komisja Europejska

Rosjanie zablokowali na YouTubie film o kremlowskiej propagandzie. Dr Rodkiewicz: jest to sytuacja kuriozalna

- System autokratyczny jest w stanie uniemożliwić prezentowanie poglądów i wiedzy na swój temat w państwach, które szczycą się swobodą słowa i wolnością dyskusji. To jest jakiś poważny systemowy błąd - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Witold Rodkiewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja youtube Ośrodek Studiów Wschodnich google propaganda ŚWIAT Europa

Elizabeth Kenny w Google Doodle. Dowiedz się więcej o australijskiej pielęgniarce

W czasie I wojny światowej służyła na okrętach do transportu rannych żołnierzy. Pracę w szpitalu zaczęła w wieku 17 lat, ale nigdy nie została zawodową pielęgniarką. Mimo to, a może dzięki temu, opracowała przełomową metodę leczenia polio, która pomogła wielu chorym. Nic z tego nie wydarzyłoby się, gdyby nie wypadek, podczas którego złamała nadgarstek. Oto historia Siostry Kenny.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Australia I wojna światowa medycyna google doodle Franklin Delano Roosevelt