Polskie Radio
Section05
google

Google to narzędzie w rękach reżimu Łukaszenki? Jourova: zaprzeczam, aby celowo współpracowali z dyktatorami

- Jestem w bardzo częstym kontakcie z szefami Google i innych dużych platform internetowych i nigdy nie powiedziałabym, że celowo współpracują z Łukaszenką lub innymi dyktatorami. Ale prawdą jest, że na wszystkich moich spotkaniach podkreślam, że powinni bardziej aktywnie wspierać rosyjskich dziennikarzy na uchodźstwie, a także białoruskich dziennikarzy - powiedziała w wywiadzie z Beatą Płomecką - Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Rosja Komisja Europejska Vera Jourova Beata Płomecka UE Unia Europejska google cenzura Raport Białoruś

Zamieszanie z kursem złotego w Google. Minister cyfryzacji: wdrożymy przepisy, które wymogą większą odpowiedzialność

- W 2024 r. wdrożymy do polskiego prawa unijne przepisy, które wpłyną na operatorów, aby brali większą odpowiedzialność za przedstawiane treści - mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do sprawy podania przez wyszukiwarkę Google błędnego kursu złotego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Krzysztof Gawkowski Ministerstwo Cyfryzacji cyfryzacja lewica google waluty internet

TYLKO U NAS Błąd Google i zamieszanie wokół kursu złotego. Wiceminister cyfryzacji: sprawę rozwiążemy systemowo

- Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się w Ministerstwie Cyfryzacji konsultacje wstępne wdrażające akt o usługach cyfrowych w zakresie organów, które mają pełnić funkcje koordynacji i tzw. urzędu ds. cyfrowych. Będą to rozwiązania systemowe, które umożliwią formalne zgłaszanie incydentów i wymuszanie na platformach dużo szybszego reagowania i sprawozdawania, jak unikać takich sytuacji w przyszłości. Mam nadzieję, że ustawa zostanie przyjęta w tym roku - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Ministerstwo Cyfryzacji google kurs walut GOSPODARKA

PR24 Błędny kurs złotego w Google. Wiceminister cyfryzacji: mam nadzieję, że algorytmy zostaną poprawione

- Sztuczna inteligencja się myli. To był ten moment, że modele nie miały się z czego uczyć. Stąd pojawiło się zakłamanie publicznych danych - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka. W Nowy Rok, w publikowanych przez Google notowaniach walut, kurs złotego przekroczył 5 zł za jedno euro. Oznaczałoby to wzrost notowań o ponad 20 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA google kurs walut sztuczna inteligencja społeczeństwo Michał Gramatyka cyfryzacja

Komputer kwantowy firmy Google. Czy to przełom w światowej informatyce?

Firma Google opracowała przełomowy komputer kwantowy, w mgnieniu oka wykonujący obliczenia, które innym superkomputerom zajęłyby dziesiątki lat. Najnowsza technologia firmy "przekracza możliwości istniejących klasycznych superkomputerów" - twierdzą jej konstruktorzy, cytowani przez brytyjski dziennik "The Telegraph".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sztuczna inteligencja cyfryzacja biznesu komputer kwantowy google

Google блокуватиме новини з канадських веб-сайтів

Google блокуватиме новини з канадських веб-сайтів у відповідь на закон про медіа, який вимагає від ІТ-компаній платити за контент канадських ЗМІ. Закон набув чинності минулого тижня і спрямований на фінансову підтримку канадського медіа-сектору, що переживає труднощі. Нові правила вимагають від технічних гігантів укладати комерційні угоди з канадськими ЗМІ
Zobacz więcej na temat:  соціальні мережі google

Rosną inwestycje polskich przedsiębiorstw w aktywa niematerialne i prawne. Jest jednak sporo do zrobienia

W 2022 r. polskie przedsiębiorstwa przeznaczyły 19,8 mld PLN na inwestycje w aktywa niematerialne i prawne, czyli tylko o 126 mln PLN więcej niż rok wcześniej. W tej grupie aktywów znajdują się m.in. autorskie prawa majątkowe, oprogramowanie komputerowe czy licencje i koncesje.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA pkb inflacja handel inwestycje zagraniczne firma google microsoft