Nowe Technologie

Kolorowa nabiurkowa drukarka A3

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 09:59
Aficio SP C730DN wykorzystuje 41% mniej tonera i 50% mniej energii niż inne drukarki w tej klasie. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla biur architektonicznych/budowlanych, które potrzebują dokumentów większego formatu, jak i dla klasycznych środowisk biurowych, które tylko czasami korzystają z opcji wydruku A3.
Aficio SP C730DN
Aficio SP C730DNFoto: materiały promocyjne

Aficio SP C730DN to pierwsza drukarka w technologii LED w ofercie Ricoh. Niewielkie wymiary drukarki sprawiają, że bez problemu można umieścić ją na biurku, co pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w biurze. Ponadto, drukarka jest wyposażona w zaawansowany kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

  • Innowacyjna architektura LED sprawia, że urządzenie ma znacznie mniejsze wymiary, zwiększoną niezawodność i może drukować w rozdzielczości 1200x1200 dpi bez utraty prędkości (32 str./min.).
  • Ricoh ECO Night Sensor automatycznie wyłącza główne zasilanie, kiedy natężenie światła w pomieszczeniu spadnie poniżej określonego poziomu. ECO Night Sensor można ustawić tak, aby aktywował się od 1 do 120 minut po zapadnięciu zmroku. Czujnik wykrywa zarówno zmiany światła naturalnego, jak i sztucznego. Kiedy w pokoju ponownie zostanie zapalone światło, zasilanie automatycznie zostanie włączone.
  • Drukowanie dokumentów kolorowych w trybie ECOnomy Color znacznie zmniejsza koszty. Funkcja ta dzieli dane na tekst, obrazy, rysunki i linie. Tekst drukowany jest w normalnym nasyceniu, ale nasycenie obrazu jest zmniejszane o połowę, a rysunków i linii o 30 procent.

 

 


autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Kolorowa wielofunkcyjność dla biur: Brother DCP-9020CDW

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 08:00
DCP-9020CDW oferuje funkcję automatycznego druku dwustronnego. Urządzenie drukuje z wysoką prędkością wynoszącą 18 stron na minutę – zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe kompaktowe urządzenia Ricoh

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 09:56
Wszystkie urządzenia pracują z prędkością 22 str./min., są łatwe w użyciu i co ważne –gotowe do pracy w sieci. Ich niewielkie wymiary oszczędzają cenne miejsce na biurku, sprawiając, że są odpowiednie dla rynku SOHO, który ma zapotrzebowanie na wysokowydajne, kompaktowe urządzenia w niskiej cenie.
rozwiń zwiń