Nowe Technologie

Innowacje Intela

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 06:25
Układy Intel Core vPro czwartej generacji łączą znaczące wydłużenie czasu pracy na baterii i niespotykane wcześniej możliwości graficzne procesorów Intel Core z funkcjonalnościami biznesowymi, zapewnionymi przez technologię Intel vPro dla różnych środowisk pracy.
Innowacje Intela

Czwarta generacja procesorów Intel Core vPro oferuje ulepszone zarządzanie, automatyczne zabezpieczenia, zwiększoną produktywność i nowe możliwości współpracy, a wszystko to w szerokiej gamie urządzeń dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstw. Na rynku pojawi się ponad 70 urządzeń takich jak Ultrabooki, urządzenia 2 w 1, tablety i komputery stacjonarne, wyposażonych w najnowsze układy Intel Core vPro. Z kolei procesor Intel Atom dla tabletów biznesowych trafi do modeli, które na półkach sklepowych pojawią się na początku 2014 roku.

Intel spełnia zarówno oczekiwania pracowników, którzy potrzebują elastyczności, aby tworzyć i współpracować między sobą, jak i potrzeby specjalistów IT, muszących zadbać o  bezpieczeństwo i utrzymanie infrastruktury oraz kontrolujących koszty. Procesory Intel Core vPro napędzają nową generację urządzeń, odpowiednią dla wszystkich sektorów biznesu

Wydajność: dłuższy czas pracy na baterii, łączność i użyteczność

Czwarta generacja procesorów Intel Core vPro umożliwia zwiększenie wydajności pracowników. Maszyny napędzane przez układy Intel Core vPro oferują do 10 godzin pracy na baterii, są dwukrotnie szybsze w zastosowaniach biznesowych niż urządzenia sprzed 4 lat i wybudzają się w mniej niż 3 sekundy.

  • Dzięki nowym funkcjom podłączenie urządzenia do środowiska sieciowego jest znacznie łatwiejsze. Z wykorzystaniem usługi lokalizacji pracownicy mogą sprawdzić miejsce przebywania swoich kolegów, dostępność sali konferencyjnej i drukarek czy projektorów. Rozwiązanie Intel Pro Wireless Display (WiDi) dostarcza bezproblemową łączność bez użycia kabli.
  • Pracownicy pozostają stale podłączeni do internetu dzięki Intel Smart Connect. Dzięki temu nawet komputer w stanie hibernacji okresowo pobiera dane z serwerów e-mail, chmur i sieci społecznościowych. Dane czekają na użytkownika – nie musi on tracić czasu na ich ściąganie lub synchronizację. Bezhasłowe VPN eliminuje potrzebę zapamiętywania wielu kodów dostępu. Pracownicy wprowadzają wyłącznie jedno hasło, komputer zaś automatycznie identyfikuje użytkownika i loguje go za pomocą kluczy osadzonych w oprogramowaniu.
  • Czwarta generacja procesorów Intel Core vPro zapewnia ochronę cennych danych dzięki specjalnym funkcjom wbudowanym w układy. Zabezpieczenia sprzętowe są trwalsze, tańsze i łatwiejsze do zarządzania. Czwarta generacja procesorów Intel Core vPro to zwiększona ochrona podczas włączania, automatyczne szyfrowanie danych, zdalne blokowanie dysku twardego w przypadku zaginięcia urządzenia oraz usługa zarządzania bezpieczeństwem McAfee, które stale chronią komputer. Podczas IDF zaprezentowano również serię dysków Intel SSD Pro 1500. To pierwsze dyski SSD Intela zaprojektowane dla przedsiębiorstw z automatycznym szyfrowaniem danych i zdalnym resetowaniem hasła.

Zarządzanie: zwiększona kontrola na urządzeniami 2 w 1

Czwarta generacja procesorów Intel Core vPro w nowych urządzeniach typu 2 w 1 łączy najlepsze cechy laptopów i tabletów. 2 w 1 i Ultrabooki oparte na Intel Core vPro zademonstrowały już oszczędność kosztów przypadających na użytkownika, w porównaniu z wykorzystaniem dwóch urządzeń: laptopa i tabletu.autor: Jan Petersen

Zobacz więcej na temat: cztery innowacje intel vpro

Czytaj także

Intel Bay Trail

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 12:22
Intel przedstawił najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC (nazwa kodowa „Bay Trail”), które napędzać będą wydajne i efektywne energetycznie tablety, urządzenia 2 w 1 i inne sprzęty mobilne, jakie w czwartym kwartale tego roku firmy Acer, ASUS, Dell, Lenovo i inne wprowadzą do swojej oferty.
rozwiń zwiń