Nowe Technologie

2 w 1 Intela

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 13:00
Systemy z procesorami Intel Core 4. generacji (Haswell) oferują nadzwyczajny czas pracy na baterii oraz przełomową wydajność graficzną w urządzeniach typu 2 w 1, Ultrabookach, laptopach i komputerach stacjonarnych.
2 w 1 Intela
Foto: materiały promocyjne

W rozmowie z dziennikarzami na IFA Adam King, dyrektor Intela do spraw marketingu notebooków, nakreślił zalety procesorów Intel Core 4. generacji, zwracając uwagę na fakt, iż najwyższa wydajność i niskie zużycie energii pozwalają twórcom urządzeń połączyć w jednym urządzeniu moc tradycyjnego komputera z mobilnością tabletu, przyspieszając znacznie rozwój całego segmentu urządzeń 2 w 1.

Christian Morales, wiceprezes Intela oraz dyrektor generalny w regionie EMEA, podkreślał także zaangażowanie Intela w sektorze mobilnym, zwracając uwagę na wykonane w technologii 22 nm czterordzeniowe układy SoC nowej generacji (nazwa kodowa Bay Trail). Oparte na energooszczędnej, wysoko wydajnej mikroarchitekturze Silvermont 22-nanometrowe procesory Intela dla tabletów, podstawowych urządzeń 2 w 1, laptopów i komputerów All-in-One, oferują wyśmienitą równowagę między wydajnością, dodatkowymi funkcjami oraz czasem pracy na baterii.

Morales dodał, że Bay Trail umożliwi stworzenie cienkich, eleganckich urządzeń, pracujących na baterii ponad 8 godzin3, będących w trybie czuwania przez długie tygodnie i wspierających zarówno platformę Android*, jak i Windows 8.1*. Z 22-nanometrową architekturą Silvermont Intel oferuje najwyższą na rynku wydajność, niesamowite funkcjonalności i możliwości. Morales zwrócił też uwagę na innowacje w dziedzinie 4G LTE, a w szczególności na modem Intel® XMM 7160, nazywając go jednym z najmniejszych i najbardziej energooszczędnych na świecie rozwiązań w dziedzinie LTE, które dodatkowo wspiera ogólnoświatowy roaming LTE.

Morales przybliżył również wizję Intela, dotyczącą czynienia naszego życia łatwiejszym. Wyjaśnił, jak inżynierowie i inni pracownicy Intela ściśle współpracują przy tworzeniu nowych produktów, dzięki którym nasze codzienne życie będzie łatwiejsze i lepsze.

Urządzenia 2 w 1 z układami Intela: innowacyjne i uniwersalne

Wraz z premierą 4. generacji procesorów Core oraz nadchodzącą 22-nanometrową architekturą Silvermont, Intel spodziewa się w nadchodzącym roku ponad 50 rodzajów nowych urządzeń typu 2 w 1, z czego ponad 20 zostanie pokazane podczas IFA. Adam King wyjaśnił, że Intel spełnia ustaloną dwa lata temu wizję odkrycia komputerów osobistych na nowo - tę samą, której efektem są cienkie, lekkie, energooszczędne urządzenia z ekranami dotykowymi. 4. generacja procesorów Intel Core została zaprojektowana od podstaw dla Ultrabooków oraz nowej ery urządzeń 2 w 1, łącząc w jednym sprzęcie niezrównaną dotychczas wydajność komputerów osobistych i mobilność tabletów.

Niesamowity czas pracy na baterii i jakość obrazu

Jedną z kluczowych cech urządzeń opartych na procesorach Intel Core 4. generacji jest wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Niektóre z pokazanych podczas IFA komputerów są w stanie osiągnąć ponad 9 godzin działania na pojedynczym ładowaniu akumulatora. W porównaniu do poprzedniej generacji, procesory Haswell oferują o 50% lepszy czas realnej pracy na baterii. Zintegrowane układy graficzne Intel® Irisw nowych procesorach Intel Core „ożywiają” Ultrabooki i komputery osobiste poprzez wbudowane rozwiązania zapewniające niesamowitą wydajność układu graficznego.

Urządzenia ze zmysłami podobnymi do ludzkich

Co więcej, Morales nawiązał także do wyznaczających trendy funkcji interakcji z komputerami opartymi na rozwiązaniach Intela, poprzez mowę, gesty i rozpoznawanie mimiki twarzy. Te wyposażone we własne „zmysły” technologie czerpią pełnymi garściami z wysokiej wydajności oferowanej przez procesory firmy Intel i umożliwiają naturalną, intuicyjną i przyjazną użytkownikom interakcję z urządzeniami. Morales zademonstrował angażującą użytkownika obsługę komputera poprzez gesty dłoni oraz komendy głosowe, wynikającą z wyposażenia Ultrabooków na platformie Intel Core w „oczy”, czyli dostępne już w sprzedaży kamery Creative Senz3D*. Nieco wybiegając w przyszłość, powiedział też, że Intel pracuje obecnie nad zintegrowanym rozwiązaniem, pozwalającym na wbudowanie zaawansowanych kamer 3D z funkcją rozpoznawania głębi w obudowy komputerów typu Ultrabook, All-in-One oraz 2 w 1, opartych na komponentach Intela. Docelowo mają się one pojawić na rynku w drugiej połowie 2014 roku.

Wyprawa Bena Saundersa na biegun południowy - ekspedycja XXI wieku

Wreszcie, polarnik Ben Saunders zabrał głos na konferencji prasowej firmy Intel, aby opowiedzieć o tym, jak będzie wykorzystywał jej technologie w nadchodzącej wyprawie na biegun południowy. Sanders i jego partner, Tarka L’Herpiniere, spróbują jako pierwsi ludzie na świecie przebyć 1800-milową trasę powrotną z wybrzeża Antarktyki aż na biegun południowy – tę samą, którą słynny kapitan brytyjskiej Royal Navy Robert Scott próbował pokonać w latach 1902-1912. Saunders powiedział, że podczas ekspedycji będzie używał Ultrabooków opartych na procesorach Intel Core 4. generacji, aby osiągnąć niespotykany dotąd poziom komunikacji i zebrać kluczowe dane z regionu polarnego, w temperaturze -40oC.autor: Seriws prasowy/Intel

Czytaj także

Intel Core i4 Gen

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 08:28
Intel przedstawił dziś przełomową rodzinę procesorów Intel Core czwartej generacji. Zapoczątkują one nową falę Ultrabooków oraz rozwiązań 2 w 1, które mogą pełnić funkcję komputera osobistego lub tabletu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Intel Bay Trail

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 12:22
Intel przedstawił najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC (nazwa kodowa „Bay Trail”), które napędzać będą wydajne i efektywne energetycznie tablety, urządzenia 2 w 1 i inne sprzęty mobilne, jakie w czwartym kwartale tego roku firmy Acer, ASUS, Dell, Lenovo i inne wprowadzą do swojej oferty.
rozwiń zwiń