Nowe Technologie

Acer stawia na dotyk

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 07:40
Firma Acer śledzi raporty rynkowe i na bieżąco na nie reaguje. Wychodząc naprzeciw potrzebom internautów, rozwija portfolio sprzętów z dotykowym ekranem. Są to zarówno nowe komputery All-in-One z interfejsem dotykowym czy notebooki: Aspire R7, Aspire E1, Aspire P3, Aspire V5, Aspire S3 i S7.
Acer Aspire R7
Acer Aspire R7Foto: materiały promocyjne

Wyniki badań PBI i IAB Polska wykazały bowiem, że w porównaniu do osób korzystających z sieci za pomocą tradycyjnych urządzeń PC, użytkownicy korzystający z technologii dotykowych używają Internetu bardziej intensywnie, a zarazem utylitarnie, traktują go jako sposób załatwiania codziennych spraw.

Raport z badań jasno wskazuje, że wśród badanych tzw. „heavy users” Internetu, prawie połowę (49%) stanowią osoby, które korzystają z dotykowych technologii on-line. W grupie użytkowników korzystających z urządzeń dotykowych częściej spotykano osoby młodsze (15-30 lat). Nowości w portfolio firmy Acer, które zaprezentowała na tegorocznych targach IFA 2013, mają za zadanie jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z interfejsów dotykowych internautom, którzy korzystają z nowoczesnych urządzeń.

  • Ulepszony notebook R7 wyposażony został w ekran dotykowy Full HD, zamocowany na rewolucyjnym zawiasie „Ezel”, dzięki któremu wyświetlacz można odchylać, odwracać, przesuwać lub układać na płasko.  W celu pełnego wykorzystania funkcji dotykowych, w notebooku R7 zastosowano zestaw nowych, użytecznych i atrakcyjnych aplikacji. Aplikacja Acer MemoryBinder z realistycznymi efektami pędzla, pozwala na wzbogacanie zdjęć o dodatkowe elementy, które odzwierciedlają emocje użytkownika. Przy użyciu aplikacji Acer ScreenGrasp można łatwo wykonać zdjęcie, zmodyfikować je, a następnie przesłać do serwisu społecznościowego lub wkleić do dokumentu. Aplikacja Acer AccuFinger pomaga natomiast w precyzyjnym dotykaniu małych obiektów na ekranie.
  • Z kolei notebooki z serii Aspire E1 zostały wyposażone w 10-punktowy ekran dotykowy umożliwiający wygodne przeglądanie stron internetowych lub zdjęć oraz korzystanie z atrakcyjnych aplikacji.  Aspire E1 są wyposażone w wyświetlacz HD o przekątnej 39,6 cm (15,6”) lub 35,6 cm (14”), który zapewnia wyraźny obraz o wyrazistych barwach, a także różnorodne układy graficzne. Model o przekątnej 15,6” jest oferowany z układami graficznymi, takimi jak NVIDIA GT720M, NVIDIA GT740M oraz AMD Radeon™ HD 8000M. Wersja 14-calowa jest wyposażona w grafikę NVIDIA GT720M. Ponadto, dzięki interfejsowi HDMI notebooki umożliwiają wyświetlanie filmów na większym ekranie.
  • Nowa linia komputerów Acer All-in-One z udoskonalonym interfejsem dotykowym ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić użytkowników Internetu jeszcze korzystanie z niego na co dzień. W skład nowej serii wchodzą eleganckie, nowoczesne i uniwersalne modele Aspire U5-610, Aspire Z3-105 oraz Aspire Z3-610, zaprojektowane tak, aby można było cieszyć się optymalnym dźwiękiem, łatwym dostępem do Internetu oraz wygodnym ekranem dotykowym Full HD.
  • Aspire U5-610 został zoptymalizowany z myślą o efektywniejszym i wygodniejszym komunikowaniu się. Wyposażony w kamerę internetową Full HD o polu widzenia 75°, ułatwia prowadzenie wideo-czatów. Dotykowy, 23-calowy wyświetlacz Full HD wyróżnia się szerokim kątem widzenia, oraz nasyceniem barw i kontrastem, które są precyzyjnie regulowane przez funkcję ACCE (Acer CineBoost Color Engine). Dzięki technologii CONEQ™, która koryguje odtwarzany dźwięk, uzyskuje się szerszy obraz dźwiękowy, a co za tym idzie, większe emocje podczas oglądania filmów oraz lepszą słyszalność w całym pomieszczeniu.
  • Z kolei w komputerach Acer Aspire Z3-105 i Acer Aspire Z3-610 zastosowano dotykowe 23-calowe wyświetlacze Full HD z matrycą IPS, które gwarantują zadziwiającą jakość obrazu o realistycznych kolorach. Łatwiejsze wyświetlanie treści ze smarftona ułatwi komputer Acer DA241HL z dużym ekranem. Ponadto, w celu wygodniejszego korzystania z funkcji dotykowych, wyświetlacz można ustawiać pod kątem od 20° do 75°.
  • Fantastycznie jasny i przejrzysty 10-punktowy dotykowy ekran HD w ultrabooku Acer Apsire P3 pozwala na intuicyjne przewijanie aplikacji i plików, a pełnowymiarowa klawiatura wyspowa zapewnia wygodę przy pisaniu wszystkich ważnych e-maili. Tablet i klawiaturę można rozłączyć, dostosowując urządzenie do każdych warunków użytkowania. Po skonfigurowaniu do pracy można zarówno korzystać z klawiatury, jak i obsługi dotykowej. Sam tablet waży zaledwie 790 g i ma 9,95 mm grubości, dzięki czemu świetnie leży w rękach.
  • Cienkie i lekkie komputery z serii Aspire V5 cechuje imponująca wydajność. Uroku dodaje możliwość wyboru spośród czterech eleganckich kolorów. Ekran dotykowy Full HD nadaje rozrywce nowy wymiar i zapewnia pełną kontrolę, natomiast cztery wbudowane głośniki uprzyjemniają chwile dopracowanym dźwiękiem. Mocy dostarczają najnowsze procesory Intel®, które w połączeniu najwyższymi ustawieniami graficznymi z łatwością sprostają wszelkim zadaniom.
  • Wyraźny ekran Full HD komputera Aspire S7 wyświetla wszystkie szczegóły, a wyświetlacz obsługujący 10 punktów dotyku umożliwia pełną kontrolę. Kąt otwarcia 180 stopni pozwala rozłożyć płasko ten ultrabook i korzystać z niego z obu stron — to doskonałe rozwiązanie do pracy zespołowej.
  • Wyposażony w procesor Intel® CoreTM trzeciej generacji Aspire S3 zapewnia wspaniałą wydajność zarówno podczas codziennych zadań, jak i w przypadku wymagających operacji multimedialnych szczególnie z użyciem grafiki. Po otwarciu smukłej, ale wytrzymałej pokrywy ze stopu magnezu wznowienie pracy i nawiązanie połączenia zajmuje mu tylko kilka sekund. Niewiarygodnie cienka obudowa o grubości zaledwie 13 mm, wyjątkowo wydajny procesor Intel® Coretrzeciej generacji, interfejs Bluetooth® 4.0.

Raport PBI i IAB Polska pokazał, jak bardzo zmienia się sposób interakcji z Internetem i sposoby jego wykorzystania przez użytkowników urządzeń dotykowych. Technologia dotykowa daje olbrzymie możliwości włączania się każdego użytkownika sieci w procesy wymiany wiedzy, dzięki którym jest nie tylko odbiorcą treści, ale też jej twórcą, a nowe produkty firmy Acer doskonale wpisują się w ten trend.autor: Materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: acer aio notebook
Czytaj także

Nowe notebooki Acera

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 16:03
Na targach IFA firma Acer zaprezentowała nową wersję notebooka Aspire R7 z procesorem Intel 4. generacji oraz rysikiem Acer Active Pen, który ułatwia korzystanie z funkcji dotykowych. Acer pokazał też nowe modele notebooków z linii Aspire E1: wersje z ekranem dotykowym oraz różnorodnymi układami graficznymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dotykowy Acer AIO

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 08:54
Na IFA 2013 firma Acer zaprezentowała nowe komputery All-in-One z udoskonalonym interfejsem dotykowym. W skład nowej serii wchodzą eleganckie, nowoczesne i uniwersalne modele Aspire U5-610, Aspire Z3-105 oraz Aspire Z3-610, zaprojektowane tak, aby cała rodzina mogła cieszyć się optymalnym dźwiękiem, łatwym dostępem oraz wygodnym ekranem dotykowym Full HD.
rozwiń zwiń