X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Dell nr 1 w pamięciach flash enterprise

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 13:21
Firma Dell ogłosiła, że po raz kolejny wprowadza centra danych w nowy wymiar ekonomii. Wraz z wprowadzeniem swoich nowych rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem pamięci flash, Dell oferuje obecnie klientom lepszy stosunek kosztu do wydajności pamięci masowych.
Dell SSD
Dell SSDFoto: materiały promocyjne

Celem przełomowych rozwiązań firmy Dell jest zapewnienie klientom większego potencjału biznesowego, który dotychczas był ograniczany kosztami wysokowydajnych pamięci flash oraz kosztami środowiska w jakim te pamięci pracują.

Firma Dell okazała się lepsza o co najmniej sześć punktów procentowych od innych dostawców, takich jak EMC, HP, IBM, NetApp i jest najczęściej wybierana przez specjalistów IT, którzy uznali ją za wiodącego dostawcę w zakresie wdrażania pamięci masowych flash/SSD. Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę analityczną ITIC/Storage Strategies NOW wśród ponad 550 specjalistów IT, pokazują również, że 32% respondentów korzysta aktualnie z technologii flash/SSD lub jest zdecydowanych na jej wdrożenie.

Dell wprowadza korporacyjne pamięci masowe w nowy wymiar ekonomii

Rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pamięci flash zaproponowane przez Dell Compellent stanowią pierwszą w branży propozycję w tej klasie produktu zapewniającą inteligenty tiering danych dla różnych typów technologii flash, lub pamięci flash pracujących w połączeniu z konwencjonalnymi napędami dyskowymi. Podejście firmy Dell ma przełomowy charakter i pozwala klientom na umieszczanie wszystkich najbardziej aktywnych danych używanych przez aplikacje o dużym zapotrzebowaniu na przepustowość I/O takich jak Oracle, SQL, SAP, VDI, aplikacje wykorzystujące duże zbiory danych oraz technologię chmur prywatnych na dyskach flash w celu szybszego przetwarzania większej liczby transakcji przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów, które stają się porównywalne do tradycyjnych rozwiązań  pamięci dyskowych.

  • Rozwiązania Dell Compellent oparte wyłącznie na pamięci flash kosztują mniej niż porównywalne rozwiązania bazujące na napędach dyskowych o 15000 obr./min.,  lepiej wykorzystują możliwości automatycznego tieringu dzięki wbudowanemu bardzo szczegółowemu śledzeniu danych, co pozwala na automatyczne rozmieszczenie danych na odpowiednich poziomach i optymalizuje wydajność.
  • Dzięki zaawansowanej funkcji oferowanej przez rozwiązanie Dell Compellent Storage Center 6.4, dostępnej bez żadnych dodatkowych kosztów dla klientów z ważnymi kontraktami, rozwiązania Dell zoptymalizowane pod kątem pamięci flash najpierw zapisują dane w napędach flash (SLC) o wysokiej wydajności i niezawodności. Dane starsze są automatycznie przesuwane do bardziej ekonomicznej drugiej warstwy pamięci flash o podwyższonej pojemności (MLC), a w końcu do niskokosztowych dysków twardych. To podejście oparte na tieringu, łączące w sobie różne poziomy pamięci flash z tradycyjnymi pamięciami bazującymi na dyskach obrotowych, redukuje koszty nawet do 80% w porównaniu z macierzami opartymi tylko na pamięci flash, których nie da się zoptymalizować w podobny sposób pod kątem kosztów czy wydajności.

Rozwiązania Dell Compellent zoptymalizowane pod kątem pamięci flash obsługują zadania obejmujące duże ilości danych i wymagające wysokiej wydajności za pomocą pełnego zestawu funkcji klasy korporacyjnej, a dzięki rozmieszczaniu danych pomiędzy różnymi typami pamięci flash oraz dyskami wirującymi, firmy mogą osiągnąć:

  • zmniejszenie zapotrzebowania na miejsce - redukcja przestrzeni zajmowanej przez szafy serwerowe nawet o 84%;
  • lepszą wydajność – redukcja opóźnień nawet o 90%;
  • niższe koszty - koszty rozwiązania są niższe o około 56 procent w porównaniu do tradycyjnych macierzy na dyskach obrotowych.

Jedno rozwiązanie Dell załatwia dwie kwestie – wysoką wydajność i niskie koszty pamięci

O ile aplikacje wymagające dużej wydajności wykorzystują możliwości pamięci flash w tym zakresie, szybki rozwój danych niestrukturalnych, takich jak pliki audio, wideo, stworzył zapotrzebowanie na najbardziej ekonomiczne rozwiązania przechowywania i udostępniania dużej ilości danych w sieci. Dziś Dell dostarcza również obudowy Dell Compellent SC280 o dużej gęstości, które zapewniają najlepszą gęstość jednostkową szaf serwerowych dla dowolnego rozwiązania pamięci masowej, dając nawet 2,8 razy większą pojemność niż konkurencyjne obudowy 2U dysków 3,5 calowych.

  • Dell Compellent SC280 może być wykorzystany jako jedno rozwiązanie, w którym dane są przemieszczane z wysokowydajnych napędów flash do pamięci o dużej pojemności zoptymalizowanych pod kątem ekonomiczności w ramach jednej macierzy Dell Compellent. Dzięki takiemu połączeniu skrajnie różnych funkcji pamięci masowych, specjaliści IT mogą obecnie urzeczywistniać cele biznesowe w sposób ekonomiczny, zapewniając lepszą analizę danych i przeznaczając więcej zasobów na rozwój innowacyjności oraz usług realizujących takie priorytety jak przyciągnięcie i zatrzymanie klientów.

Nawet 336 TB pojemności dysków twardych dostępnej w obudowie 5U, daje gęstość, która maksymalizuje wykorzystanie powierzchni i tworzy rozwiązanie pamięci masowej typu wszystko w jednym, o szybkim zapisie, przeznaczone do pracy w środowiskach kolokacyjnych lub z przepływem plików, jak na przykład radiologia, nauki przyrodnicze czy archiwizacja.autor: Materiały prasowe Dell

Czytaj także

SanDisk X210 SSD

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 12:52
Firma SanDisk wprowadziła do swej oferty napędów SSD nowy model - SanDisk X210 SSD z interfejsem SATA. Jest to znakomite rozwiązanie gdy potrzebne jest zmaksymalizowanie wydajności centrum przetwarzania danych bądź szybkości działania komputerów stacjonarnych lub notebooków.
rozwiń zwiń